Haberi Paylaş

Son seçim anketinden çarpıcı sonuç! Millet ile Cumhur İttifakı arasındaki fark yüzde 4,1 oldu

Güncel Haberler

2018 seçimlerini en doğru bilen araştırma şirketi ORC, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. "Bu pazar genel seçim olsa, hangi partiye oy verirsiniz?" diye sorulan ankette, CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı, AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'na yüzde 4,1 fark attı.

Türkiye seçimlere doğru giderken araştırma şirketleri de anketlere hız verdi. 2018 seçimlerini en doğru bilen ORC Araştırma son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.

MİLLET İTTİFAKI 4 PUAN ÖNDE

ORC tarafından 18-23 Kasım tarihleri arasında yapılan ankette, "Bu pazar genel seçim olsa, hangi partiye oy verirsiniz?" diye soruldu. Anket sonucunda CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı, AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'na yüzde 4,1 fark attı. Millet İttifakı'nın oy oranı yüzde 42, Cumhur İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 37,9 oldu.

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'na 4,1 puan fark attı

EN FAZLA OY AK PARTİ'NİN

Ankete göre, AK Parti yüzde 31,1 ile en fazla oy olan parti oldu. AK Parti'yi yüzde 24,2 ile CHP takip ederken, üçüncü sırada yüzde 17,8 ile İYİ Parti takip etti.

Diğer partilerin oy oranı şöyle:

  • HDP: Yüzde 7,4
  • MHP: Yüzde 6,8
  • Gelecek Partisi: Yüzde 2,7
  • DEVA: Yüzde 2,3
  • TDP: Yüzde 2
  • Yeniden Refah: Yüzde 1,5
  • BTP: Yüzde 1,5
  • BBP: Yüzde 1,3
  • Diğer: Yüzde 1,4

Millet İttifakı Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (22)

virtueslife:

erdoğanı iktidarda tutmak için bunca sene debelenen mehepe partisi bu sefer cark edicek. erdoğanın iktidarda kalması için son oyununu temmuz sonrası kullandı. Ondan önce ekmelettin için chp ye baskı yaptı Bu mhp denen parti akp den bile tehlikeli bir parti haberiniz olsn.Kurulma amacı bile başka araştırın.

bekir yapici:

aralik ocak sonunu bekleyelim o zaman kim önde daha net görecegiz.

Hsn:

2015 seçimlerinde akparti iktidarı kaybetmişti erdoğan hükümeti kurma görevini mhp de dahil muhalefete vermişti beceriksizler koltuk kavgasından bi hükümet kuramadılar halkta 5ay sonraki seçimde bunlara dersini verdi,şimdi 6 1li iktidar olursa kaç ay da dağılırlar acaba

Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title