Son Dakika: ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınav başvurularında adaylardan HES kodu bilgisi istenecek - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınav başvurularında adaylardan HES kodu bilgisi istenecek

Son dakika: ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Başkanlık tarafından uygulanacak sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi isteneceğini bildirdi.

 - Güncelleme:

ÖSYM Başkanı Aygün, yaptığı açıklama ile başkanlık tarafından uygulanan sınavlarda adaylara HES kodu zorunluluğu getirildiğini belirtti.

Aygün'ün açıklamasında, "Değerli adaylarımız, pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemler kapsamında, başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda sizlerden HES Kodu bilgisi istenecektir." ifadesi yer aldı.

HES KODUNUN NASIL ALINACAĞINI GÖRSELLE ANLATTI

Başkan Aygün, "Sınav başvurusu yapacak adaylarımızın başvuru işlemlerinden önce HES kodunu edinmesi gerekecek. HES Kodu için ayrıntılı bilgilere Sağlık Bakanlığımızın https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz" diyerek bir de HES kodunun nasıl alınacağına ilişkin görsel paylaştı.

Son Dakika: ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınavlara başvurularda adaylardan HES kodu bilgisi istenecek

Ayrıntılar geliyor...

Haberler.com - Güncel

HES kodu Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (24)

viya61:

zaten ocak ayına kadar merkezi atama yok, olmayacak bunu bakan açıkladı. Diğer atamalar içinde farklı bir yöntem düşünülebilir. Mesela sadece öğretmenlik sınavı yapılabilir yada puanları olanların tercih süresi uzatılabilir. Kurumlar merkezi atama dışında kendileri alım yapacaksa ona göre kendi içlerinde küçük sınavlar açabilir vs. Şimdi ocak ayına kadar merkezi atama yok madem neden 1 milyondan fazla insanı sınava sokmaya çalışıyoruz?Önceki sınavlardan bulaş durumu ne bununla ilgili bir done de yok

HES KODU ÇIKARILIR:

ösym amma kafa açıyosun

Yahya:

Sınava kimlik kartı veya Pasaport beraberinizde getirmeyi unutmayın ve geç kalmamak için erken yatıp erken kalkın.

Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title