Haberi Paylaş

Son Dakika: İstanbul ve Ankara'da şiddetli kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi

Güncel Haberler

Son dakika: İstanbul ve Ankara'da eğitime yarın 1 gün süreyle ara verildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentte yarın şiddetli kar yağışı ve fırtına beklendiğini dile getirirken, Ankara Valisi Vasip Şahin ise öğlen saatlerinde başkentte yoğun kar yağışının yaşanacağını ifade etti.

Türkiye'nin birçok ili yoğun kar yağışının etkisi altında. Birçok il için tatil açıklamaları peş peşe gelirken Ankara ve İstanbul'da da eğitime ara verildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twiter'dan yaptığı açıklamada 6 Şubat Pazartesi günü okulların tatil edildiğini açıkladı. Yerlikaya, Twitter'dan yaptığı açıklamada "20.00'de Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzün paylaştığı verilere göre ilimizde beklenen kötü hava koşulları nedeniyle temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime 6 Şubat Pazartesi günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir." dedi.

Son Dakika: İstanbul'da şiddetli kar yağışı beklentisi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Meteoroloji Bölge Müdürlüğümüzden saat 20.00'da alınan son meteorolojik verilere göre İstanbul'un kuzey kesimleriyle Avrupa Yakası'nda ve özellikle yakanın batı kesimlerinde daha fazla etkili olması beklenen kar yağışlarının pazartesi öğleden sonraya kadar devam edeceği, şehrin diğer bölgelerindeki yağışların genellikle yağmur, karla karışık yağmur ve özellikle yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı, yüksek kesimler başta olmak üzere, yer yer kuvvetli buzlanma ve don hadiselerinin görülebileceği, rüzgarın kuvvetli fırtına ve yer yer tam fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli, malul ve hamile personelin; herhangi bir talebe ve ayrıca bir işleme gerek kalmaksızın idari izinli sayılması, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilimiz dâhilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarına, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dâhil olmak üzere bütün eğitim kurumlarımızdaki eğitim faaliyetlerine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin faaliyetlerine bir (1) gün süreyle ara verilmesi kararlaştırılmıştır.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter'dan yaptığı açıklamda "Son meteorolojik değerlendirmelere göre, İlimizde yarın sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma, öğlen saatlerinden itibaren de yoğun yağış beklendiğinden ilk, orta, lise ve okul öncesi eğitim kurumlarında 06 Şubat Pazartesi günü eğitime 1 gün ara verilmiştir. Hamile ve engelli personelimiz ile 10 yaş ve daha küçük yaşta çocuk sahibi kadın personelimiz idari izinli sayılacaktır." dedi.

Son Dakika: İstanbul ve Ankara'da eğitime 1 gün ara verildi

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

İstanbul Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Hasan Çınar:

O kadar kar çok yagdiki yollar kardan geçilmiyor kimse evine gidemiyor yollar kapandı kardan o kadar çok kar yagdiki İstanbul'a göz gözu görmüyor

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Emirhan Cengiz:

Fark ettiyseniz her seçim dönemi muhalefetten bir takım insanlar anlamsız muhalefeti yıpratıcı çıkışlar yapıyor. Seçim kaybetmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title