Haber : Ankapark'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar verildi - Haberler

Haberi Paylaş

Ankapark'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar verildi

 - Güncelleme:

Uzun bir süredir atıl durumda bulunan Ankapark için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı tahliye davasında karar çıktı. Parkın ABB'ye devredildiğini duyuran Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Bugün parkın tahliyesine ve Belediyemize devrine karar verildi. Kurban Bayramı'nın hemen ardından gerekli tespitleri yaparak parkın geleceğine Ankaralılar ile birlikte karar vereceğiz" dedi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın yapım maliyetini 801 milyon dolar olarak açıkladığı Ankapark davasında karar çıktı. ABB'nin atıl durumdaki parkı devralmak için açtığı davanın Ankara 6'ncı Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında taraf avukatları da hazır bulundu.

Ankapark'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar verildi

ABB'YE DEVREDİLDİ

Mahkeme, Ankapark'ın tahliyesine ve işletmenin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesine karar verdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mahkemenin kararının ardından Twitter hesabından açıklama yaptı.

Son dakika haberi... Mansur Yavaş: 'Ankapark Davası Sonuçlandı, Bugün Parkın Tahliyesine ve Belediyemize Devrine Karar Verildi'

"PARKIN GELECEĞİNE ANKARALILAR İLE BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ"

Yavaş, "2 yılı aşkın süredir devralmak için hukuki mücadele verdiğimiz ANKAPARK davası sonuçlandı. Bugün parkın tahliyesine ve belediyemize devrine karar verildi. Kurban Bayramı'nın hemen ardından gerekli tespitleri yaparak, parkın geleceğine Ankaralılar ile birlikte karar vereceğiz" ifadelerini kullandı.

ANKA / Güncel

Kurban Bayramı Mansur Yavaş Ankara Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Trabzonlu Gezgin:

Biri 25 milyonmu dedi :)

Doğrucu Davut Davut:

Ankaranın denizi yok, tatil yeri yok kardeşim. Ben bir Ankaralı olarak bu parkın faaliyete geçirilmesini ve çocuklarımla, Ankaraya gelen misafirlerimle iyi vakit geçirebileceğim bir yer istiyorum.

Osmanlı torunu osmanlıtorunu:

Melih başkan olsaydı bu güzel park bu hale gelirimiydi asla

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title