Haberi Paylaş

Son dakika haber... Uzungöl'de imar planı sancılı başlıyor

Güncel Haberler

Gelen son dakika haberlerine göre Uzungöl'de imar planı sancılı başlıyor Trabzon İdare Mahkemesi koruma ve uygulama amaçlı Uzungöl İmar Planı için parsel bazında dava sonuçlanıncaya kadar yürütmeyi durdurma kararı verdi Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz: "Uzungöl'de dönüşüm gayet sancısız olacaktı,...

Uzungöl'de imar planı sancılı başlıyor

Trabzon İdare Mahkemesi koruma ve uygulama amaçlı Uzungöl İmar Planı için parsel bazında dava sonuçlanıncaya kadar yürütmeyi durdurma kararı verdi

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz :

"Uzungöl'de dönüşüm gayet sancısız olacaktı, ancak yeni yapılan imar planı buna pek cevap veremeyecek gibi gözüküyor"

TRABZON - Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve son yıllarda kaçak yapılaşma nedeniyle tepki çeken Uzungöl'ün eski görünümüne kavuşması için başlayacak imar çalışmaları sancılı başladı.

Trabzon İdare Mahkemesi koruma ve uygulama amaçlı Uzungöl İmar Planı için parsel bazında dava sonuçlanıncaya kadar yürütmeyi durdurma kararı verirken, kararın planın tamamına yönelik olmadığı sadece bir parseli kapsadığı bildirildi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, Uzungöl'de dönüşümün sancılı olacağını kaydederek yeni yapılan imar planının taleplere cevap veremeyecek gibi gözüktüğünü söyledi.

Yapılan imar planının halkla istişare yapılmadan yapıldığını iddia eden Akyüz, "Uzungöl'de dönüşüm gayet sancısız olacaktı ancak yeni yapılan imar planı buna pek cevap veremeyeceği gibi gözüküyor. Yapılan imar planı halka sorulmadan halkla beraber istişare yapılmadan yapıldığı için şu an sıkıntılar doğuyor. Son gelen haberlere göre yapılan son imar planı ile alakalı yapılan itirazda yapılan bir yolun yanlış olduğu görüldü bu yolla alakalı yeni bir uygulama yapılacak yürütmeyi durdurma kararı alınmış. Şuanda imar, kısa süreli de olsa durduruldu. Ancak bu süreç tek bir şıkta devam etmeyecek. Görünen o ki önümüzde birkaç tane daha sıkıntılı imarı etkileyecek imarla alakalı sorunlar oluşturacak bazı noktalar var. O noktalarda aynı sıkıntıyı yaşatacak. Bu süreçte kademe kademe herhalde bu senenin sonuna kadar bir sıkıntı yaşatır. İmar iptal durumuna gider mi? Bilmem" diye konuştu.

Uzungöl halkının söz konusu sorunları yaşadığını belirten Akyüz, "Uzungöl halkı psikolojik olarak bir travma yaşıyor. Şu anda yaşadıkları sorunların en büyüğü mahkeme süreci. Bu insanlara travmanın yanında bir de bunu yaşatmak doğru değil. Konu olan yerler zaten imara uygun olmayan yerlerdi. İmar geldikten sonra kimsenin inşaat yapabilme durumu yok. Eğer inşaat yapabilme durumu olsa hepimiz saygı duyacağız" diye konuştu.

Uzungöl'de dönüşüme karşı olmadıklarını da belirten Akyüz, "En azından Uzungöl eski görünümüne döner. Kıyı alanı ve kamu alanı üzerinde yapılan kötü yapılaşma çadır veya bina, kamuya ait yerler eski özüne döner yeşil bir alana çevrilir" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Bekir Koca - Güncel

geri dönüşüm Murat Akyüz Uzungöl imar Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title