Son Dakika! Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yönelik yapılan itiraz reddedildi - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yönelik yapılan itiraz reddedildi

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika! Gazeteci Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla tutuklandı. Kabaş'ın avukatı tarafından tutuklanmasına yönelik yapılan itiraz İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'nce reddedildi.

Bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylediği sözler nedeniyle gazeteci Sedef Kabaş hakkında, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı. Daha sonra savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Kabaş, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan tutuklandı.

"HUKUK YOLUYLA MÜCADELE EDECEĞİZ"

Bugünse 22 Ocak'tan beri tutuklu bulunan Kabaş'ın avukatı Uğur Poyraz açıklamalarda bulundu. Poyraz, Kabaş'ın tutukluluğuna ilişkin yapılan itirazın Asliye Ceza Mahkemesi tarafından reddedildiğini açıkladı. Poyraz'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Müvekkilim Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yaptığım itirazı asliye ceza mahkemesi reddetti. Yargı üzerindeki ağır baskıya karşı hukuk yoluyla mücadele edeceğiz ve Sedef Kabaş'ı özgürlüğüne kavuşturacağız."

Son Dakika! Gazeteci Sedef Kabaş'ın tutukluluğuna yönelik yapılan itiraz reddedildi

MAHKEMENİN GEREKÇESİ

Mahkemenin ret gerekçesinde ise "tutuklama kararına yapılan itirazın yerinde olmadığı, suçun nitelikli haliyle alenen işlenmiş olduğuna dair kuvvetli şüphe oluştuğu ve şüphelinin benzer suçtan daha önceden hakkında yargılama yapıldığı da dikkate alınarak İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğinin kararında usul ve yasaya aykırı bir yön bulunmadığı kanaatine varıldığı" belirtildi.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sedef Kabaş Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Kadir Turan:

Kendilerine verilen rolleri sırası geldikçe sahneleyip ,ingiliz abilerinin yanına ingiltereye gidiyorlar.Tıpkı mehmet ali alabora,rahmi turan gibi.Sedef kabaşta tutuklamasaydı eğer rolünü oynadıktan sonra ertesi gün Londra’da olduğunu duyardık

Bahadır:

KİŞİLİĞİNİ SEVMEYE BİLİRSİN AMA O MAKAMA SAYGI GÖSTERMEN GEREK. BİR DÜNYA SENİ İZLERKEN DÜNYAYA BENİM ÜLKEMİN CUMHURBAŞKANI KÜÇÜK DÜŞÜRECEK LAFLAR EDEMESSİN İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ HAKARET İLE OLMAZ TÜM AVRUPA ÜLKELERİNİDE CUMHURBAŞKANI VE DEVLET BAŞKANLARINA HAKARETİN HAPİS CEZASI VAR BİR HABER MUHABİRİ BUNU BİLMİYORSA O İŞİ YAPMASIN ZATEN.

Kadir Öztep:

Ülkedeki işlenen diğer suçlara da aynı adaletle davranmanızı umuyorum. Zira, bir tek devlet büyüklerine hakaret olduğu zaman adaletlisiniz. Geriye kalan suçlarda "Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı" haberleri her gün veriliyor.

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title