Haberi Paylaş

Son Dakika: Ataşehir Belediyesi'ne operasyon! Üç başkan yardımcısı dahil 31 şüpheli gözaltında

Güncel Haberler

Son dakika: Ataşehir Belediyesi'ne yönelik yürütülen iki farklı ihaleye fesat karıştırma soruşturması kapsamında aralarında üç belediye başkan yardımcısının da bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı. 'Şüpheli' sıfatıyla Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin de ifadesine başvurulacak.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ataşehir Belediyesi'ne 2 farklı 'ihaleye fesat karıştırma' suçundan soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Soruşturma çerçevesinde 2018 yılına ait dosyada, Koç Büro Mobilya San. Tic. Ltd. Şti'nin 2013 yılında Ataşehir Belediyesi'nde büro malzemeleri alımı ihalesinde usulsüzlük yaptığı, birçok ihaleyi kendisinin aldığı, usulsüz işler ve fatura usulsüzlüğü için matrah artırımı vb. gibi işler yaparak kendini temiz gösterdiği yönünde iddiaların yer aldığı, toplamda 5 adet ihaleyi alarak (güncel enflasyon değeri hesaplanmamış haliyle) 2 Milyon TL kazanç elde ettiği, dosya çerçevesinde 20 şüpheli şahsın yer aldığı tespit edildi.

2022 yılına ait dosyada ise, Ataşehir Belediyesi'nin açık hava reklam panolarının 3 yıl süreyle kiraya verilmesi işiyle ilgili yapılan ihalede usulsüzlük ve kamu zararı olduğu yönünde ihbar üzerine savcılık tarafından bahsi geçen ihale evrakı temin edilerek yapılan incelenmede hem şüpheli firma yetkilisi hem de belediye görevlileri açısından ihaleye fesat karıştırma suçunun oluştuğu ve dosyada 13 şüpheli şahsın olduğu tespit edildi.

Soruşturma çerçevesinde, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik 3 Şubat 2023 tarihinde il genelinde yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında 2 Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı, 1 Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı (o tarihte Ataşehir'de mimarlık görevi yürüten) bulunan 31 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

2 şüpheli şahsın yurt dışında olduğu belirlendi. Ayrıca soruşturma çerçevesinde aralarında Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin de ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

Güncel Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Mehmet YILMAZ:

Seçim yaklaştıkça muhalefetin belediyelerine, doğru olsun veya olmasın baskınlar olacak. Algı operasyonları başladı. Sadece şunu soruyorum, madem buralarda usulsüzlükler vardı neden seçimden 2 ay öncesini beklediniz. Bu şekilde yaptığınız sürece en ufak bir inandırcılığınız yok.

Cevap Yaz6477Yayından Kaldır
Ercan akdeniz:

Bu muhalefet hükümete ne suçlaması atıyorsa attığı bütün suçlamalar kendi belediyelerinde çıkıyor. Daha belediye yönetemeyenler ülkeyi yönetmeye talip. Bütün avrupa birleşmiş bu muhalefete destek veriyor. halen anlamayan kafalar var yazık size

Cevap Yaz9460Yayından Kaldır
Cengiz Ayhan:

Dinazorlara trilyonlar harcayan Anka park muhalif belediye olsaydı şimdiye kadar yargılanırdı içeri atılırdı,malvarlığı devasa soruşturma yok.nerde adalet,muhalefete çamurdan başka bişey değil yapılan.

Cevap Yaz3490Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title