Şömineden Zehirlenen Ressam Yaşamını Yitirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Şömineden Zehirlenen Ressam Yaşamını Yitirdi

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Şömineden Zehirlenen Ressam Yaşamını Yitirdi

Sivas'ın Şarkışla İlçesi'ne bağlı Merkez Hüyük Köyü'nde yaşayan ressam ve heykeltıraş 46 yaşındaki Seyfeddin Soysal, karbonmonoksit gazı zehirlenmesi nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bugün yaşamını yitirdi.

Sivas'ın Şarkışla İlçesi'ne bağlı Merkez Hüyük Köyü'nde yaşayan ressam ve heykeltıraş 46 yaşındaki Seyfeddin Soysal, karbonmonoksit gazı zehirlenmesi nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bugün yaşamını yitirdi.

Şarkışla İlçesi Merkez Hüyük Köyü'nde yaşayan ressam ve heykeltıraş, evli ve bir çocuk babası Seyfeddin Soysal, geçen 2 Şubat gecesi evindeki şömineden sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi. Yakınları tarafından Şarkışla Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Soysal, ilk müdahalenin ardından Sivas Cumhuriyet Üniverstesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Burada tedavi altına alınan Seyfeddin Soysal bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Sosyal'ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Numune Hastanesi morguna kaldırıldı.

HOLLANDA'DAN Sivas'A GELDİ

1966 yılında doğduğu Şarkışla'dan 1988 yılında Hollanda'ya giden Seyfeddin Soysal, burada resim, şiir ve müziğe merak sardı. Ud, saz, keman ve gitar çalmayı öğrenen Soysal, fotoğrafçılık da yaptı. Çocukluk yıllarında başladığı resim çalışmalarını da ilerletti. İlk kişisel sergisini Hollanda'da açan Soysal, Ressamlar Birliği'ne üye oldu. Heykeltıraşlık da yapmaya başlayan Soysal, Hollanda'da bir süre portre tekniği üzerine ders verdi. Birçok sanatsal geziye katılarak, önemli sergi ve resim müzelerini gezdi.

Daha sonra tekrar Türkiye'ye dönerek memleketi Şarkışla'nın Hüyük Köyü'ne yerleşen Seyfeddin Soysal, atölye çalışmalarını burada sürdürüyordu. Sivaslı Ozanlar ve Şairler Derneği'nin kuruculuğunu yapan Soysal, en son 4 Eylül Sivas Kongresi kutlamaları kapsamında açılan ilçeler sergisine katıldı. Fotoğraf kalitesine yakın portre resimleriyle dikkat çeken Soysal'ın eşi ve çocuğunun Hollanda'da yaşadığı öğrenildi. - Sivas

Demirören Haber Ajansı / Güncel

şarkışla devlet hastanesi Şarkışla Hollanda hüyük Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title