Sokaktan, Madalyaya Uzandılar - Haberler
Haberi Paylaş

Sokaktan, Madalyaya Uzandılar

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Sokaktan, Madalyaya Uzandılar

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı ve İpek Mobilya'nın katkılarıyla yürütülen 'İpeksi Dokunuşla Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller' projesi kapsamında 17 bölgede eğitim alan bin 500 sporcu, törenle diplomalarını aldı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nün hazırladığı ve İpek Mobilya'nın katkılarıyla yürütülen 'İpeksi Dokunuşla Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller' projesi kapsamında 17 bölgede eğitim alan bin 500 sporcu, törenle diplomalarını aldı.

Hacılar Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden, Hacılar Kaymakamı Yasin Tiktağ, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Yalçınoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Remzi Yıldırım, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Osman Övüç, Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, antrenörler, sporcular ve aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, sporcular tarafından okunan şiirler ve tekvando gösterileri ile başladı. AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden, "Böylesine anlamlı bir programda aranızda olmaktan dolayı mutluluk duydum. Gençlerimiz gelecekte bizlerin yerini alarak bu devletin yönetimi ele alacaklardır" ifadelerini kullandı.

Taekwondo A Milli Takım ve Proje Antrenörü Hasan Keleş, 2020 Olimpiyatlarına Taekwondo dalında sporcu hazırlamayı hedefleyen proje kapsamında, özellikle suçtan zarar görmüş, suça itilmiş veya sırf maddi olanaksızlıklar nedeniyle yetenekleri olduğu halde spor yapamayan, 7-14 yaş arası çocuklarda, hem sportif, hem de sosyolojik olumlu etkiler yaratılmasını hedeflediklerini bildirdi. Keleş, Emniyet Spor Kulübü olarak 17 bölgede bin 500 sporcu ile faaliyetlere devam ettiklerini ifade ederek, Çanakkale'de gerçekleştirilen Minikler Türkiye Şampiyonası'nda Kayseri'yi başarı ile temsil ettiklerini kaydetti.

İpek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ve Emniyet Spor Kulübü Başkanı Saffet Arslan da, insana yapılan yatırımı önemsediğini bu doğrultuda 'İpeksi Dokunuşla Madalyaya Uzanan Eller' projesinin içerisinde olduklarını söyledi. Arslan, "Bugüne kadar yaptığımız yatırımlar içerisinde en anlamlısıdır. Özellikle kenar mahallelerde yaşayan genç kardeşlerimizin salonlarda spor yapıyor olmasını ve spor ahlakı ile ahlaklanmalarını özellikle de suçtan uzak durmalarını sağlamış olmamızdır" dedi.

Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ise "Bu projenin, özellikle suçtan zarar görmüş, suça itilmiş veya sırf maddi imkansızlıklar dolayısıyla yetenekleri olduğu halde spor yapamayan, çocuklarımızın üzerinde hem sportif hem sosyolojik olumlu etkiler oluşturacağı kaçınılmazdır. Yerel yönetim olarak bizler de yapılan bu tür faaliyetlere her zaman destek verdik ve vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere diplomaları verildi. - Kayseri

Demirören Haber Ajansı / Güncel

İpek Mobilya Nevzat Doğan Hacılar Kayseri Politika Güncel Haberler

title