Haberi Paylaş

Şişli Etfal Hastanesi" 115. Yaşında

Güncel Haberler

Şişli Etfal Hastanesi' 115. Yaşında

Etkinlikler kapsamında "Çocuk Dostları Buluşması" düzenlendi.

2. Abdülhamid tarafından difteriden hayatını kaybeden 8 aylık kızı Hatice Sultan'ın anısını yaşatmak adına çocuk hastanesi olarak yaptırılan kamuoyunda "Şişli Etfal" olarak bilinen Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 115. yaşını kutluyor.

Hastanede düzenlenen "Çocuk Dostları Buluşması"nın açılışında konuşan Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Güven Bektemür, hastanenin köklü bir tarihe sahip olduğunu söyledi.

Bektemür, hastanenin hep ilklere imza attığını ifade ederek, dönemin her bakımdan en iyi imkanları sağlanan, en modern tıbbi araç gereçlerle donanan çocuk hastanesine sonraki yıllarda kadın hastalıkları, çocuk sanatoryumu, bulaşıcı hastalıklar gibi bölümlerin eklendiğini ve giderek daha fazla hastaya ulaşan tesis durumuna geldiğini anlattı.

Hastanenin sağlık camiasındaki istikrarını ve değerini korumaya devam ettiğini vurgulayan Bektemür, yakında Onkoloji Ünitesi Ayaktan Tedavi Merkezi, Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Hekimliği ve Sigara Bırakma polikliniklerinin açılacağını bildirdi.

Bektemür, "Çocuk Dostları Buluşması" sempozyumunda pediatrideki yeni yaklaşımları, gelişmeleri ve çalışmaları aktarma şansı bulacaklarını anlattı.

İstanbul Sağlık Müdürü Selami Albayrak, açılış konuşmalarının ardından hastaneye katkı sağlayanlara teşekkür plaketi verdi.

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Güven Bektemür de hastanenin yöneticisi Doç. Dr. Sinan Uslu'ya hastaneye katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

Törenin ardından başlayan sempozyumda "Sağlıklı Beslenme için Multidisipliner Yaklaşım, "Süt çocukluğu döneminde tamamlayıcı beslenme", "Çocuklarda Nörogelişimsel İzlem" konuları ele alındı. - İstanbul

Kaynak: AA / Güncel

hatice sultan hamidiye beyoğlu şişli Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title