Haberi Paylaş

Siirt'te Sokak Çatışmaları Sürüyor: Ölü Sayısı 5'e Yükseldi

Güncel Haberler

Kurtalan ilçesinde belediye binasını molotofla yakan göstericilere ateş açılması sonucu ağır yaralanan Necmettin Çelik, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Siirt'in Kurtalan ilçesinde belediye binasını molotofla yakan göstericilere ateş açılması sonucu ağır yaralanan Necmettin Çelik, tedavi gördüğü Siirt Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

BELEDİYE BİNASINI ATEŞE VERMİŞLERDİ

Siirt'te, Kobani saldırısını gerekçe gösteren göstericiler, dün Kurtalan ilçe belediye binasını ateşe vermişlerdi. Bu sırada başka bir grubun, göstericilerin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu Yusuf Çelik ve Mehdi Erdoğan olay yerinde hayatını kaybetmişti. Necat Çelik, Cihan Talan, Bedriye Yılmaz, Hikmet Baydar, Mehmet Çiçek, Cüneyt Yılmaz ve Necmettin Çelik ağır yaralanmıştı.

BUGÜN HAYATINI KAYBETTİ

Siirt Devlet Hastanesi'nde tedavi gören Necmettin Çelik yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün öğle sularında hayatını kaybetti. Siirt Devlet Hastanesi morguna kaldırılan cenaze yapılacak otopsinin ardından ailesine teslim edilecek. Siirt'teki olaylarda baba ve oğul olan Necmettin Çelik, Yusuf Çelik ve Mehdi Erdoğan, Kamil Taş, Davut Nas ile birlikte ölü sayısı 5'e yükseldi.

İl merkezinde sokak çatışmaları devam ediyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cüneyt Yılmaz Kurtalan Kobani Siirt Politika Güncel Haberler

title