Haber : Şiir Dostları, 'Şiir Meydanı'nda Buluştu - Haberler

Haberi Paylaş

Şiir Dostları, 'Şiir Meydanı'nda Buluştu

 - Güncelleme:
Şiir Dostları, 'Şiir Meydanı'nda Buluştu

Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 'Şiir Meydanı' programında şairler Mustafa Miyasoğlu ve Sedat Umran anıldı.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 'Şiir Meydanı' programında şairler Mustafa Miyasoğlu ve Sedat Umran anıldı.

Küçükçekmece Belediyesi ve Şiir Derneği'nin katkılarıyla Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen 'Şiir Meydanı' isimli programda yakın zamanda yaşamını yitiren merhum şairler Mustafa Miyasoğlu ve Sedat Umran anıldı. Programa Darülaceze Huzurevi sakinleri ve merhum şairlerin yakınları da katıldı.

"ŞİİR; GÖNÜL SARAYI YAPMAKTIR"

Tiyatro sanatçısı Hüseyin Köroğlu sunuculuğunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını, Darülaceze ve Şiir Derneği Başkanı Nevzat Bayhan yaptı. İyi bir şair olmanın yolunun iyi bir insan olmaktan geçtiğinin altını çizen Bayhan, "Şiir sihirli söz tuğlalarıyla gönül sarayları yapmaktır. Bu akşam gönül sarayları yapmaya gelen tüm dostlara teşekkürler. Kültür ve sanata verdiği önemden dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'a da teşekkür ederim" diye konuştu.

ŞAİRLER, KENDİ ŞİİRLERİNİ SESLENDİRDİ

Programın devamında Şiir Derneği Sekreteri Adnan Özer moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturumda, konuk şairler; Mevlana İdris, Zeynep Köylü, Oya Uysal ve Ömer Erdem kendi şiirlerini okuyarak, Mustafa Miyasoğlu ve Sedat Umran ile ilgili anektodlar aktardı.

"SEDAT UMRAN'A SAHİP ÇIKILMADI"

Darülaceze sakinlerinin de şiirler seslendirdiği programda, Darülaceze'de yaşamını yitiren Türk Şiiri'nin büyük ismi Sedat Umran'a sahip çıkılmadığını dile getiren Hüseyin Köroğlu, "O, hayatın tüm safhalarına şiirin ışığını yansıtan tanıdığım ender insanlardan biridir. Yerebatan şiir akşamlarında beraber olduk. Onun şiirlerini okumak bana nasip oldu. Ancak değeri bilinmedi, ona sahip çıkılmadı" dedi. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Küçükçekmece Belediyesi Mustafa Miyasoğlu Sedat Umran Darülaceze Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title