Haberler

Serasını hortum vuran kadın çiftçi gözyaşlarına boğuldu

Güncelleme:

Serasını hortum vuran kadın çiftçi gözyaşlarına boğuldu Aksu'da 350 dekar sera yerle bir oldu: "Bir anda oldu, şok içindeyiz" Çiftçiler yaşadıkları şoku gözyaşları içerisinde anlattı Aksu'da çıkan hortum seraları yıktı geçti Antalya'nın Aksu ilçesi Kurşunlu mahallesinde dün akşam...

Serasını hortum vuran kadın çiftçi gözyaşlarına boğuldu

Aksu'da 350 dekar sera yerle bir oldu: "Bir anda oldu, şok içindeyiz"

Çiftçiler yaşadıkları şoku gözyaşları içerisinde anlattı

Aksu'da çıkan hortum seraları yıktı geçti

ANTALYA - Antalya'nın Aksu ilçesi Kurşunlu mahallesinde dün akşam saatlerinde yaşanan hortum seraları yerle bir ederken, maddi hasara yol açtı. Daha önce böyle bir olayla karşılaşmadıklarını belirten çiftçi Gülcan Kurulmaz, "Savaş oldu ürünler satılmıyor diye üzülüyorduk. Bir anda oldu, şok içindeyiz. Seli, dolusu oldu bunu hiç yaşamadık" dedi.

Aksu ilçesinde akşam saat 20.30 sıralarında meydana gelen hortum, seraları yerle bir etti. Bölgede ekili alan ve ihracata gönderilecek seralarda ki çok sayıda ürün kullanılamaz hale geldi. Sera demirlerini yerinden söken, elektrik direklerini ve ağaçları deviren hortum ilçede yaklaşık 350 dekar örtü altı alanda hasara yol açtı. Bir evin çatısını uçuran hortum içeride yaşayanlara korku dolu anlar yaşatırken, hafif yaralanmalarına da sebep oldu. Yaralıların dün gece sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Hortumun yaşandığı bölgede Aksu Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı.

"Savaşa üzülürken felaketi yaşadık"

Gözyaşları içerisinde yaşananları anlatan 21 yaşındaki genç üretici Gülcan Kurulmaz, "Umutlarımız yıkıldığı yerdeyiz. Bunlara baktığımız kadar kendimize bakamıyorduk. Allah'tan geldi, yapacağımız hiçbir şey yok. Savaş çıktı diye üzülürken bunu yaşadık. Kaliforniya biberi üretiyoruz. Bu ürünler yurt içinde satılmıyor, yurt dışında satılıyor. Savaş oldu ürünler satılmıyor diye üzülüyorduk. Bir anda oldu, şok içindeyiz. Seli, dolusu oldu bunu hiç yaşamadık. Hayattayız şükür, seranın içinde de olabilirdi. Ürünlerimizin ermesini bekliyorduk. Sıcak demeden, soğuk demeden bunları yetiştiriyorduk" diye konuştu.

"Birkaç uçak düşüyor gibi ses çıktı"

Korku dolu anları anlatan üretici Süleyman Kurulmaz, "Akşam rüzgar şiddetli bir şekilde esiyordu. Bir anda farklı bir gürültü geldi. Uçaklar düşüyor sandım. Birkaç dakika içinde yaşandı. Varımız yoğumuz birkaç saniyede 13 dekar ekili alanımız yerle bir oldu. zamanı geldikçe ürünleri topluyorduk. Gecemiz gündüzümüz üretmekle geçti. devletimizin desteğiyle ayağa kalkacağız. Canımıza gelmediğine dua ediyoruz en büyük temennimiz o" dedi.

"Seramız yerle bir oldu"

Üretici Süleyman Şen, "Evimizin önünden bir uğultu geçti. Koştuk geldik, baktık buralar yerle bir olmuş. 5 dekar alanda kapya biberi ekiliydi. Seramız yerle bir oldu geçti. yapacak bir şeyimiz yok" şeklinde konuştu.

"Bu hortum belimizi büktü"

Üretici Ali Karagün ise, "Kurşunlu Yörükler mahallesinde oturuyoruz. Akşam saat 21.00'de şiddetli bir fırtına ve hortum oldu. 2 dekar seramız yıkıldı, evimiz göçtü. Çatımız uçtu. Devletimizden destek istiyoruz. İşte çiftçilik bu. Her şeye pahalı diyorlar ama 2 dekar yerden ne kazanacağız. İşte durum ortada. İnsanlar sebze fiyatları pahalı diyorlar ama çiftçinin neler yaşadıklarını bilmiyorlar. Binlerce sera yerle bir oldu. halimize şükür yaşıyoruz. Bu olay belimizi büktü" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Kurşunlu Hisarcık Güncel Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Sele kapılan 2 çocuk sürüklenerek aracın altına girdi! Yüreklerin ağza geldiği anlar kamerada

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Üsküdar'da kahvehanede çıkan çatışma İsrail Dışişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi

Üsküdar'da kahvehanede çıkan çatışma İsrail Dışişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title