Haberi Paylaş

İYİ Parti binasına ateş edilmesiyle ilgili bir yorum da Demirtaş'tan: Bu tür saldırılar asla iktidardan bağımsız yapılamaz

Güncel Haberler

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırıyla ilgili bir yorum da cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan geldi. Saldırıdan iktidarı sorumlu tutan Demirtaş, "İYİ Parti'ye yapılan saldırıyı lanetliyorum. Bu tür saldırılar asla iktidardan bağımsız yapılamaz. Birileri seçim kampanyasını silahla, tehditle yürütmek isteyebilir ama herkes kararlılıkla, cesaretle 14 Mayıs'a hazırlanmalı. Sabredin, birlikte değiştireceğiz" dedi.

İYİ İstanbul İl Başkanlığı'na bugün bir saldırı gerçekleştirildi ve parti binasına 2 mermi isabet etti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, saldırının faili yakalandı.

İSTANBUL EMNİYETİ'NDEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyeti'nden olayla ilgili yapılan açıklamada, "Yapılan alan çalışmasında; olayın, bölgede bulunan bir inşaatta meydana gelen hırsızlık girişimine karşılık, inşaatın bekçisinin hırsızları kaçırmak için ateş etmesi nedeniyle gerçekleştiği tespit edilmiştir. Hırsızların İYİ Parti İl Binası istikametine kaçması nedeniyle binaya tesadüfi olarak kurşunların gelmesine neden olmuştur. Şahsın olayda kullanmış olduğu bulundurma ruhsatlı silahı ile beraber yakalanması yapılmıştır" denildi.

BİR YORUM DA DEMİRTAŞ'TAN

Olayla ilgili bir yorum da Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan geldi. Demirtaş, avukatları aracılığıyla kullandığı Twitter hesabında bugün İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na yapılan silahlı saldırıya tepki gösterdi.

Demirtaş'ın mesajı şöyle:

"İYİ Parti'ye yapılan saldırıyı lanetliyorum. Bu tür saldırılar asla iktidardan bağımsız yapılamaz. Birileri seçim kampanyasını silahla, tehditle yürütmek isteyebilir ama herkes kararlılıkla, cesaretle 14 Mayıs'a hazırlanmalı. Sabredin, birlikte değiştireceğiz."

İYİ Parti binasına ateş edilmesiyle ilgili bir yorum da Demirtaş'tan: Bu tür saldırılar asla iktidardan bağımsız yapılamaz

Haberler.com - Güncel

Halkların Demokratik Partisi Selahattin Demirtaş İYİ Parti 14 Mayıs Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (14)

Alkurt:

BU ADAMI ICERDE BIRI SUSTURSUN

Cevap Yaz17Yayından Kaldır
ErkhaN:

Failler yakalanmış, bu ve bunun gibilerin haber değeri görülüp paylaşılması bile ayıp, iyi partiye yapılan bu olayın hükumete ne faydası olabilir!?kafası çalışan adam bunu anlar ama ne yapsın hapis kala kala demans olmuştur bu kafada kuruyordur

Cevap Yaz613Yayından Kaldır
GERÇEKÇİ...!!!!!:

Tam adamı konuşmuş, gerçek silah ve eylem uzmanı, dağda bu işlerle uğraşan örgütçü akrabaları olan sensin , silahlı eylem senin uzmanlık alanına giriyor olsada boş konuşan boş adamsın

Cevap Yaz425Yayından Kaldır
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title