Haberi Paylaş

Şehitleri Toroslar'da Andılar

Güncel Haberler

Şehitleri Toroslar'da Andılar

*- ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde 15 Temmuz şehitleri anısına 600 yıllık sedir ağacının yanına anıt levhası dikildi.

*- ANTALYA'nın Kaş İlçesi'nde 15 Temmuz şehitleri anısına 600 yıllık sedir ağacının yanına anıt levhası dikildi.

Kaş'ta 15 Temmuz şehitlerini anmak için Toros Dağları'ndaki Yuvalıca Yaylası'nda etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Kaymakam Bilgihan Bayar, Belediye Başkanı Halil Kocaer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Atılgan, Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayhan Yıldırım, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş Koordinatörü Musa Yücel, Ak Parti İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş ve bir grup vatandaş katıldı.

600 yıllık sedir ağacının yanına 5 metre yüksekliğinde, 3.20 metre uzunluğunda, 1.5 metre genişliğinde anıt levhası dikildi. Kaş Orman İşletme Müdürlüğü'nce yaptırılan anıt levhanın üzerinde Türkiye haritası, şehit Ömer Halisdemir'in fotoğrafı, şehitlerin isimleri ve Türk bayrağı yer aldı. Etkinlikte Kuran okunup şehitler için dua edildi.

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, "15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin birlik ve dirliğine göz diken hainler, o gece bir darbe kalkışmasında bulundu. Bu necip ve asil millet onların hilelerini, aynı zamanda emellerine fırsat vermeyerek, canını siper etmek suretiyle bu vatanın bölünmezliğini, birliğini, dirliğini muhafaza etti. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Kaymakam Bilgihan Bayar da "Buraya 15 Temmuz hain kalkışmasında canlarını veren 247 kahramanın adını vermek üzere geldik. En az 600 yaşında olan bu ağaç Osmanlı'dan, Selçuklu'dan bu yana köklerini yaymış ve köklerini buraya dağıtmış. Biz de atalarımızdan emanet olan bu topraklar üzerinde, huzurlu, mutlu bir şekilde yaşıyoruz" diye konuştu. - Kaşantalya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bilgihan Bayar Süleyman Demir Toros Dağları Halil Kocaer Politika Güncel Haberler

title