Haberler

Şehit Binbaşı Adil Karagöz Parkında İftar

Güncelleme:

Osmaniye Belediyesi'nin şehrin 7 farklı noktasına düzenlediği iftar yemeği ve Ramazan etkinliği programları devam ediyor.

Geçtiğimiz gün Yeni Mahalledeki Şehit Bnb. Adil Karagöz Parkında düzenlenen iftar yemeğine çok sayıda mahalle sakini katıldı.

İftardan öncesi geleneksel çocuk oyunları ve eğlenceleri ile başlayan programda mahalledeki çocuklar gönüllerince eğlendi. İftar öncesinde Kur'an-ı Kerim okundu ve hep birlikte dualar yapıldı.

İftar öncesi bir konuşma yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, "Suyumuzu ve ekmeğimizi paylaşmaya geldik" dedi. Bu yıl Ramazan etkinliklerini halkın ayağına getirmek için şehrin 7 ayrı noktasını belirleyerek programlar yaptıklarını ifade etti. Başkan Kara, "Bu kapsamda Dumlupınar, Yunus Emre, Yeni Mahalle, Dr. İhsan Göknel mahallelerinin ortak noktası olan ve bir şehidimizin isminin verildiği bu parkı seçtik. Şehit binbaşımız Adil Karagöz'e bu mübarek günde Allah'tan rahmet diliyoruz. Davetimize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ederim. Allah nasip ederse önümüzdeki yıl Ramazan etkinliklerini mahallelere daha çok yayacağız." şeklinde konuştu.

TÜRKOĞLU, "SAYIN BAŞKANIMIZLA İNŞALAH NİCE RAMZANLARDA BİR ARADA OLACAĞIZ"

İftar yemeğine katılan MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu ise yaptığı konuşmasında vatandaşların Ramazan ayını tebrik etti. Programı ve iftar yemeğini düzenleyen Belediye Başkanı Kadir Kara'yı tebrik ve teşekkür eden Milletvekili Türkoğlu, "İnşallah onunla böyle daha nice mahallelerde ve nice Ramazanlarda beraber olacağız. Önümüzdeki yılda beraber olacağız, ondan sonraki yıllarda da beraber olacağız diye diliyor ve düşünüyorum." dedi.

İftar yapacakları parkın ismini veren Şehit Binbaşı Adil Karagöz'ü de rahmet ve minnetle anan MHP Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, onun emanetlerinin bekçisi olduklarını ifade etti. Türkoğlu, "Hıra dağı kadar Müslüman, Tanrı dağı kadar Türküz" diyerek konuşmasını tamamladı.

Ezanın okunması ile birlikte oruçlar açıldı. Mahalledeki Ramazan etkinliği teravih namazına kadar devam etti. Programa MHP Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu, Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP İl Başkanı Fahri Kuyulu, MHP Merkez İlçe Başkan Vekili Yusuf Çomu, MHP Kadın Kolları Başkanı Selma Yücel, Yeni Mahalle Muhtarı Bekir Bal, Dr. İhsan Göknel Mahalle Muhtarı Seyfi Çınar ile birlikte çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Hacı Bayram Türkoğlu Hüseyin Türkoğlu Kadir Kara Osmaniye Güncel Haberler

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

Bakmadan Geçme

Aydın Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Aydın Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Antalya Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Antalya Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Ankara Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Ankara Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Amasya Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Amasya Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Aksaray Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Aksaray Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Ağrı Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Ağrı Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Afyonkarahisar Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Afyonkarahisar Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Adıyaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Adıyaman Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Adana Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Adana Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Arefe Günü kurban kesilir mi? İspanya - Hırvatistan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya - Hırvatistan maçı ne oldu? İspanya - Hırvatistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya - Hırvatistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? #9917 Macaristan - İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Macaristan - İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? TRT 1 internetten neden izleyemiyorum, TRT 1 çöktü mü? #129300 Macaristan - İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Macaristan - İsviçre maçı ne oldu? #9917
Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

title