Haberler

Şehit Babası: Başbakan'a 1 Kilo Kına Göndereceğim

Güncelleme:

Başbakan Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında kamu davası açılan şehit babası Mehmet Gencer, "Başbakan'a bir iki güne kadar kına alıp göndereceğim." dedi.

Diyarbakır'da 16 Kasım 2013 tarihinde Şivan Perver ile kucaklaşmasının ardından yaptığı basın açıklamasında Başbakan Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında kamu davası açılan şehit babası Mehmet Gencer'in tutuksuz yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Oğlunu ve yeğenini şehit verdiğini söyleyen Gencer, "Askere gidenlere kına yakarlar. Bizde adettir. Bir de damatlara kına yakarlar. Çok sevinenlere, sevinçli olduğumuz günlerde kına yakarız. Bizim adetimizdir. Sayın Başbakan şehit babasına dava açtığı için herhalde sevinçlidir diye düşünüyorum. Bundan dolayı da bir kilo kına alıp göndereceğim. Kınayı postaneden gönderirken sizleri de davet edeceğim." dedi.

2. KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Kırıkkale 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan şehit babası Mehmet Gencer, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Suçlamayla ilgili Mehmet Gencer'in savunmasını yapmasının ardından, duruşma, Başbakan Erdoğan'ın davacı olup olmadığının kendisine sorulmasına karar verilip, 9 Ekim 2014 tarihine ertelendi.

"ŞEHİT BABASINA DAVA AÇAN BAŞBAKAN'IN, TÜRK BAYRAĞI İNDİRİLİRKEN SESİ ÇIKMIYOR"

Duruşma sonrasın, beraberindeki eşi Nebahat, çocukları Ferhat ve Soner birlikte Adliye'den çıkan Mehmet Gencer, basın mensuplarına açıklama yaptı. Duruşmanın ertelendiğini söyleyen Gencer, şöyle konuştu:

"Başbakan'ın ifadesinin alınması ve kendisinin davacı olup olmadığının kendisine sorulması yönünde mahkeme bu şekilde karar verdi. Başbakan'dan gelecek cevaba göre de mahkeme devam edecek. Şehit babasına dava açan, hakaret etmediğim halde 'Hakaret etti' diye dava açan Başbakan'ın, Türk bayrağı indirilirken sesi çıkmıyor. Ne yazık ki o bayrak Türk milletinin namusu, şerefi ve onurudur. Türk ordusunun da onurudur. Şerefi ve namusudur. Başbakan'ın sesi çıkmıyor. Bizler burada çok üzgünüz."

"BAŞBAKAN'A KINA GÖNDERECEĞİM, MUTLUDUR HERHALDE"

"Sayın Başbakan'a bir iki güne kadar kına alıp, buradan göndereceğim. Askere gidenlere kına yakarlar. Bizde adettir. Bir de damatlara kına yakarlar. Çok sevinenlere, sevinçli olduğumuz günlerde kına yakarız. Bizim adetimizdir. Sayın Başbakan şehit babasına dava açtığı için herhalde sevinçlidir diye düşünüyorum. Bundan dolayı da bir kilo kına alıp göndereceğim. Kınayı postaneden gönderirken sizleri de davet edeceğim."

Şehit Aileleri Federasyonu eski Başkanı olan Gencer, TBMM'ye çözüm süreci ile ilgili 6 maddelik bir kanun teklifinin gönderildiğini belirtirken, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"PKK'YA NEYİ VERİRSENİZ VERİN DURMAYACAKTIR"

"Biliyorsunuz bölünmenin ilk adamları atılıyor. Çoktan beri atılıyor aslında, ama bunu yasal hale getiriyorlar. PKK'ya neyi verirseniz verin, durmayacaktır. PKK istediğini alana kadar kesinlikle, ama kesinlikle durmayacaktır. PKK bir yıl önce silahlarını bırakıp gidecekti, ne oldu? Sayın Başbakan'ın ifadesiyle sadece yüzde 15'i yurt dışına çıktı. PKK silah bırakmayacak. Ta ki istediklerini elde edene kadar. Ben çok üzülüyorum, çok utanıyorum. Aslında utanması gereken ben değilim. Ülkeyi yönetenler biraz düşünsün. O 12 bin şehidin kanı var toprakta. 'Barış yapacağız' diyorlar. Kiminle yapacaklar, neyin karşılığı ne verecekler bilemiyorum. Ama emareleri ortadadır. Meclis'e gönderilen o 6 maddelik yasa teklifi, bölünmenin ilk yasal dayanaklarıdır. O kadar ilginç şeyler oluyor ki; çocuklar kaçırılıyor. Kaçırıldığı zaman Başbakan'ın ifadeleri çok ilginç. 'Çocukları getirin' diye BDP'ye sesleniyor, 'Yoksa B planımız, C planımız var' diyor. Selahattin Demirtaş da diyor ki 'Senin B planın gidip Apo'ya yalvarmaktır, C planın da tekrar Apo'ya yalvarmaktır' diyor. sayın Başbakan'ın sesi çıkmıyor."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Mehmet Gencer Şivan Perver Diyarbakır Politika Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler güçlükle kontrol altına alındı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Şırnak'ta Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

title