Haberi Paylaş

Şehidin hain saldırı öncesi çekilen son görüntüleri kahretti! Teçzihatlarını gösterip "Her şeye hazırım" diyor

Güncel Haberler

Kuzey Irak'taki Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin saldırısı sonucu 3 asker şehit oldu. Şehitlerden Teğmen Duabey Onur Öztürkmen'in Milli Savunma Üniversitesi'nin ilk mezunlarından olduğu öğrenilirken roketli saldırısı öncesinde çekilen son videosu ise yürek yaktı. Görüntülerde tek tek teçhizatlarını gösteren Öztürkmen'in "Artık her şeye hazırım" dediği duyuluyor.

Irak'ın Kuzeyinde Pençe Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin düzenlediği roketli saldırıda dün Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, P. Uzm. Çvş. Mustafa Yıldız ve P. Söz. Er İsmail Ünal şehit oldu.

İstanbul'un Üsküdar semtinde yaşayan şehidin ailesi bir süre şehit Öztürkmen'in defin edileceği yeri belirlemede kararsız kaldı. Gaziantep'in Nizip ilçesinin yanı sıra, ilçeye bağlı şehidin doğup büyüdüğü Dazhüyük Mahallesi ile ailenin yaşadığı İstanbul Üsküdar arasında karar vermekte zorlanan aile, şehidin ortaya çıkan vasiyeti ile kararını kesinleştirdi. Şehit Öztürkmen'in vasiyetinde köyüne defin edilmesini istediği öğrenildi.

Şehidin hain saldırı öncesi çekilen son görüntüleri kahretti! Teçzihatlarını gösterip 'Her şeye hazırım' diyor

Şehidin Nizip İlçesi Eyüp Sultan Mahallesi Taziye evi ve şehidin babasının Dazhüyük Mahallesinde bulunan evine dev Türk bayrakları asıldı. Dazhüyük ve Eyüp Sultan mahalleri de Türk bayrakları ile donatıldı. Şehidin daha önce Harp okulu olarak bilinen Milli Savunma Üniversitesi'nin ilk mezunlarından olduğu ortaya çıktı. Geçen yıl mezun olduğu öğrenilen Piyade Teğmen Öztürkmen, Milli Savunma Üniversitesi'nin de ilk şehitleri arasında yer aldı.

Şehidin hain saldırı öncesi çekilen son görüntüleri kahretti! Teçzihatlarını gösterip 'Her şeye hazırım' diyor

Öte yandan şehidin roket saldırısından önce çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Öztürkmen'in son görüntülerinde elindeki silahın uzuvlarını anlattığı ve "Her şeye hazırım" dediği duyuluyor. Söz konusu video sosyal medyanın da kısa sürede gündemine oturdu. Çok sayıda kullanıcısı görüntüleri paylaşıp şehide rahmet diledi.

Pençe-Kilit Operasyonu Gaziantep Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Nurullah Ak:

Ne mutlu ki Şehitlik mertebesine ulaştın. ALLAH bize de Şehitlik nasib eder İnşaallah

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title