Haberler

Samsun'da Yan Yatan Geminin Yükü Boşaltılmaya Başlandı

Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, geçen 7 Ocak'ta limana yanaşmaya çalışırken fırtına nedeniyle yan yatıp karaya oturan 1951 grostonluk yük gemisinin yükünün boşaltılmaya başlandığını belirterek, "Yük boşaldıkça geminin bulunduğu yerden kurtulmasını bekliyoruz.

Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, geçen 7 Ocak'ta limana yanaşmaya çalışırken fırtına nedeniyle yan yatıp karaya oturan 1951 grostonluk yük gemisinin yükünün boşaltılmaya başlandığını belirterek, "Yük boşaldıkça geminin bulunduğu yerden kurtulmasını bekliyoruz. Kurtulduğu zaman sualtı kaynağı ile geminin yara alan alt kısımlara yama yapılacak ve en yakın tersaneye çekilecek" dedi.

Geçen 7 Ocak'ta yaşanan olayda; Ukrayna'dan Samsun'a soya fasulyesi getirirken fırtına nedeniyle Samsun Limanı'na giriş yapamayarak yan yatan 1951 grostonluk 'Saint Kitts ve Nevis' bandralı geminin yükü boşaltılmaya başlandı. Geminin içerisinde bulunan 2 bin 800 ton soya fasulyesinin anlaşılan bir firma tarafından tahliye edilmeye başlandığını belirten Liman Başkanı Aydın Ünal, "Geminin üzerindeki malzeme yavaş yavaş boşaltılıyor. Yük hafifledikçe geminin bulunduğu yerden kurtulmasını bekliyoruz. Kurtulduğu zaman sualtı kaynağı ile geminin yara alan alt kısımlara yama yapacaklar. Gemi yürüdüğü zaman diğer yüküyle birlikte Tekkeköy rıhtımına çekilecek. Orada da diğer yükleri boşaltılacak. Boşaltılan mallar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kullanılmayacak mal olarak rapor edildi. Gemiden boşaltılan mallar, daha sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin tesislerinde imha edilecek. Gemi daha sonra en yakın tersaneye çekilecek ve tamiri yapılarak tekrar ekonomiye kazandırılması sağlanacak" dedi. - Samsun

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Aydın Ünal Ukrayna Politika Güncel Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title