Haberi Paylaş

RTÜK'ten Halk TV ve FOX TV dahil 5 televizyon kanalına ceza!

Güncel Haberler

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Halk TV'ye 3 kez program durdurma ve idari para cezası verdi. Kurul, Tele1, FOX TV, Habertürk ve FM TV ise idari para cezası yaptırımı uyguladı.

RTÜK'ten yapılan açıklamaya göre, Halk TV'de yayımlanan "Medya Mahallesi" programında "terör örgütlerini güçlü veya haklı gösteren, terörün korkutucu ve yıldırıcı özelliklerini yansıtıcı nitelikte" yayın yapıldığı, İstanbul ve Diyarbakır'daki terör saldırılarının yorumlanmasında "seçimlerle terör eylemlerini bağdaştırma gayreti içinde bulunulduğu" tespit edildi.
İlgili gerekçeler nedeniyle Halk TV'ye 3 kez program durdurma ve idari para cezası yaptırımı uygulandı.

TELE1'E İDARİ PARA CEZASI

Tele1'de yayımlanan "Açıkça" programında, Türkiye'de siyasi iktidarın terör örgütlerinin önünü açtığı ve bunun güvenlik birimleri tarafından organize edildiği iddialarının, "eleştiri sınırları ötesinde kişi ve kurumlara iftira niteliğinde" olduğu, "18 Dakika" adlı programda ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya hakaret edildiği gerekçesiyle kanala idari para cezası verildi.

FOX TV VE HABERTÜRK'E DE CEZA

Üst kurul, FOX TV'ye Cumhurbaşkanına hakaret, Habertürk TV'ye argo kullanımı, FM TV'ye yasa dışı yardım kampanyası, Kafa Radyo, Alem FM, Virgin Radio, Türkiye ve TGRT FM'e de yasal reklam sürelerini aştığı gerekçesiyle idari para cezası yaptırımı uyguladı.

Kaynak: AA / Güncel

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Kemal Çelik:

Eski bir AKP li olarak utanıyorum oy verdiğim için

Cevap Yaz617Yayından Kaldır
sade vatandaş:

hak adeletten uzaklar size ellerim kırılsaydıda oy vermeseydim hakkım haram olsun

Cevap Yaz1628Yayından Kaldır
Mehmet Vatandaş:

yandaşlara yok mu:))))

Cevap Yaz1657Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title