Haber : Rektör Gür'den "Geçmiş" İddialarına "Sahte Belge" Cevabı - Haberler

Haberi Paylaş

Rektör Gür'den "Geçmiş" İddialarına "Sahte Belge" Cevabı

Rektör Gür'den 'Geçmiş' İddialarına 'Sahte Belge' Cevabı

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, bazı yerel gazetelerde yer alan, internet arama motorundaki geçmişini 21 bin TL ödeyerek sildirdiği yönündeki iddiaları yalanlayarak, habere dayanak gösterilen belgenin sahte olduğunu söyledi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, bazı yerel gazetelerde yer alan, internet arama motorundaki geçmişini 21 bin TL ödeyerek sildirdiği yönündeki iddiaları yalanlayarak, habere dayanak gösterilen belgenin sahte olduğunu söyledi. Gür, "Geçmişimle gurur duyuyorum. Geçmişimde utanacağım bir şeyim yok ki sildirteyim" dedi.

Gaziantep'te bazı yerel gazetelerde yer alan iddiada, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür'in arama motorundaki geçmişini 21 TL ödeme yaparak sildirdiği ileri sürülerek, habere kaynak gösterilen bir belge yayımlamıştı. İddiaları yalanlayan Prpf. Dr. Ali Gür, dayanak gösterilen belgenin uydurulmuş, sahte, komik bir belge olduğunu belirterek, "Benim geçmişimden utanacağım, hesabını veremeyeceğim veya sildirme gereği duyacağım hiçbir şeyim yok. Bu nedenle de, ne Google'dan geçmişimi sildirdim, ne de bunun karşılığında yapıldığı ileri sürülen ödemeyi yaptım. Geçmişimle gurur duyuyorum. Geçmişimde utanacağım bir şeyim yok ki sildirteyim. Bu iddia da belli mecraların şahsım ve Gaziantep'in göz bebeği Gaziantep Üniversitesini yıpratmaya yönelik iftira kampanyasının son örneğidir. Bu iftiraları atanlara hukuki yoldan hesap soracağız" dedi.

Hakkındaki karalama kampanyalarının FETÖ ile mücadelesini engellemeye yönelik olduğunu vurgulayan Gör, "Bu tamamen yıllardır canla başla sürdürdüğümüz FETÖ ile mücadelemizi engellemeye çalışan yapılanmaların FETÖ taktikleri ile ürettiği düzmece bir komedidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin her ferdiyle ilgili tüm bilgiler devletimizin ilgili birimlerinde en ince detayına kadar mevcuttur. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devletimizin tüm yöneticileri Türkiye Cumhuriyeti'ni Google haberlerine göre değil, resmi bilgilere göre yönetir, tasarruflarını resmi belge ve bilgiler ışığında yapar. Son, asılsız iftira haber de, şahsıma yönelik olarak Gaziantep Üniversitesi akademisyenlerinin hür iradesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle göreve başlamamdan bu yana gerek şahsım, gerek kurumuma yönelik sürdürülen bu çirkin ve alçakça iftira kampanyasının hangi boyutlara taşınabildiğinin açık bir örneğidir. Daha önceki yalanları olduğu gibi, bu çirkin iftiranın hesabı da kendilerine adalet önünde sorulacaktır. Her zaman söylediğim gibi, yapıcı, yol gösterici, eleştiri nitelikli haberlere saygılıyız. Ancak, iftiralara bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da kapımız kapalıdır. Basınımızın, kimler tarafından üretildiği bilinen bu sahte belgeleri, doğruluğunu sorgulamadan kullanmasının da şehrimiz adına üzücü olduğunu, bu iftira kampanyalarına alet olduklarını ve mesleklerine gereken saygıyı göstermediklerini düşünüyorum. FETÖ ile mücadelemizi engellemeye çalışan belli mihraklar tarafından dozu giderek arttırılan bu çirkin ve ahlak dışı kampanyalar bizi doğru bildiğimiz yoldan döndüremeyecek ve Gaziantep Üniversitesinin eğitim seviyesinin daha üst sıralara yükseltilmesi yolundaki çabamızı engelleyemeyecektir" diye konuştu.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, doğru habercilik peşinde koşan, basın etik ve ilkelerine bağlı olan basın mensuplarına görevlerinde başarılar dilerken, "yalan" olarak nitelediği hakkındaki habere yer veren basın kuruluşlarına yönelik hukuki sürecin ise bugün başlatılacağını duyurdu. - GAZİANTEP

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Gaziantep Üniversitesi Türkiye Google Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title