Haberler

Özbizerdik'in Rezidans Cinayeti Davasında Beraatine Bozma

Abone Ol

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Şişli'deki bir rezidansta iş adamı Fatih Edremit'in öldürülmesine ilişkin davada, İsmail Onur Özbizerdik hakkında yerel mahkemenin beraat yönünde verdiği direnme kararını bozdu.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Şişli'deki bir rezidansta iş adamı Fatih Edremit'in öldürülmesine ilişkin davada, İsmail Onur Özbizerdik hakkında yerel mahkemenin beraat yönünde verdiği direnme kararını bozdu.

Şişli'deki bir rezidansta 22 Haziran 2009'da, iş adamı Fatih Mehmet Edremit'in öldürülmesine ilişkin davaya bakan İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklardan Hasan Heybetli'yi, "kasten adam öldürmek" suçundan 25 yıl, "ruhsatsız silah taşımak" suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırmış, diğer sanıklar İsmail Onur Özbizerdik ile Bülent Zara'nın ise beraatine karar vermişti.

Kararın temyiz edilmesi üzerine Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Hasan Heybetli'ye verilen 25 yıl 10 ay hapis cezası ve sanık Bülent Zara hakkındaki beraat kararını onamış, diğer sanık Onur Özbizerdik hakkındaki beraat kararını ise bozmuştu.

Yargıtay 1. Ceza Dairesinin gerekçesinde, Özbizerdik'in sanık Heybetli ile "fikir ve irade birliği içinde hareket ederek, eylem üzerinde ortak hakimiyet kurduğunun anlaşıldığı" belirtilerek, bu nedenle Özbizerdik'in kasten öldürme suçundan cezalandırılması gerektiğine hükmedildi.

Yargıtayın bozma kararı sonrası dosya tekrar İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesine geldi. Mahkeme, Özbizerdik hakkında verdiği beraat kararında direndi.

Başsavcılık itiraz etti

Yerel mahkemenin direnme kararına bu kez Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

Başsavcılığın itirazı üzerine dosya tekrar Yargıtay 1. Ceza Dairesine geldi. Yerel mahkemenin direnme gerekçesini yerinde görmeyen Daire, direnme konusunda bir karar vermek üzere dosyayı Yargıtay Ceza Genel Kuruluna gönderdi.

Kurul, yerel mahkemenin Özbizerdik'in beraatine ilişkin direnme kararını bozdu.

Kaynak: AA / Güncel

Onur Özbizerdik Fatih Edremit Yargıtay Şişli Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

TÜİK KASIM AYI ENFLASYON ne zaman açıklanacak, saat kaçta, beklenti ne kadar? 2023 TEFE-TÜFE oranı nedir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Selman Öğüt kimdir? Selman Öğüt kaç yaşında, ne iş yapıyor? 1 Ocak 2024 tatil mi? 1 Ocak resmi tatil mi, okul, iş yerleri, devlet kurumları açık mı? 3600 ek gösterge torba yasada var mı? Yeni torba yasada 2023 3600 ek gösterge var mı? Peros hangi ülkenin? Peros hangi ülkenin ürünü, markası? Peros markası hangi ülkeye ait? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 1 Aralık: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Süper Kupa neden Arabistan'da? 2023 Süper Kupa finali nerede oynanacak? TFF Süper Kupa açıklaması nedir? Süper Kupa ne zaman 2023, saat kaçta, nerede, hangi kanalda? Türkiye Süper Kupası ne zaman Fenerbahçe Galatasaray? Henry Kissinger kimdir? Henry Kissinger neden insanların ölümünden sorumlu tutuldu? Cannibal Holocaust (Yamyam) filmi neden yasaklandı, gerçek mi? Cannibal Holocaust Türkiye'de yasak mı, kaç ülkede yasaklandı? Malatya'da deprem mi oldu? Az önce Malatya'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 1 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? İSTANBUL BUGÜN (1 ARALIK) OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul'da bugün ilkokul, ortaokul, lise okullar var mı, yok mu? 2023 1 Aralık okullar tatil mi? BUGÜN (1 ARALIK CUMA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 1 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 1 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu?
title