Haberler

Oyuncu Pamir Pekin'i Bıçaklayan Sanığa 13 Yıl 4 Ay Hapis Cezası

Birçok dizide oyunculuk yapan Pamir Pekin ve arkadaşı Koray Korkut'u, Bebek'te bıçakla yaraladığı gerekçesiyle yargılanan sanık Burak Can Çil, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Birçok dizide oyunculuk yapan Pamir Pekin ve arkadaşı Koray Korkut'u, Bebek'te bıçakla yaraladığı gerekçesiyle yargılanan sanık Burak Can Çil, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık Burak Can Çil hazır bulundu. Duruşmaya katılmayan müşteki Pamir Pekin ve Koray Korkut'u ise avukatları temsil etti.

ELİMİ TELEFON İÇİN CEBİME ATTIĞIMDA BIÇAK GELDİ

Mahkeme heyeti duruşmada hakkında 22 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu sanık Burak Can Çil'e son sözünü sordu. Olaydan dolayı pişman olduğunu ifade eden Çil, "Ben hatta olaydan evvel bıçak olduğunu dahi bilmiyordum, saldırı karşısında elimi telefon için cebime attığımda bıçak geldi. Önceki savunmalarımda bildirdiğim şekilde olay gerçekleşti. Şimdiye kadar ben hep samimi beyanlarda bulundum"diye konuştu. Yaralama kastının olmadığını belirten Çil, "Olaydan evvel Koray Korkut'la uzun süre yan yana durduk. Arabadan çıkan üç dört kişinin bana saldırmasından sonra suça konu olan olay gerçekleşti. Ben daha önce herhangi bir suça bulaşmadım. Ailemden dolayı iyi bir çevreye sahibim. Aynı zamanda iyi bir öğrenciyim. Hakkımda karar verilirken bunların dikkate alınmasını istiyorum" dedi.

13 YIL 4 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Burak Can Çil'e, Pamir Pekin ve Koray Korkut'u "kasten öldürmeye teşebbüsten" toplam 21 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanığın eylemi haksız tahrik altında gerçekleştirdiğini belirten mahkeme cezada indirim uyguladı. Tutuklu sanık Burak Can Çil her iki yaralamadan toplam 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, 29 Aralık 2012 günü oyuncu Pamir Pekin'in bir arkadaşının doğum günü partisine katılmak için Bebek'te bir tekneye gittiği, şüpheli Burak Can Çil'in de Bebek'te bir başka teknede arkadaşının doğum günü partisine katıldığı belirtildi. İddianamede, Pekin'in gece 23.00 sıralarında birkaç arkadaşı ile tekneden ayrılarak sahilde yürümeye başladığı aynı esnada katıldığı partiden arkadaşları ile ayrılan şüpheli Burak Can Çil de arkadaşlarıyla sahilin karşı yönünden yürüdüğü belirtildi. İki grup arasında çıkan kavga sırasında oyuncu Pamir Pekin'in, diğer grubun içindeki şüpheli Burak Can Çil tarafından bıçakla yaralandığı, Pekin'i kurtarmaya çalışan arkadaşı Koray Korkut'u da bıçakla yaraladığı belirtilen iddianamede, Burak Can Çil hakkında, Pamir Pekin ve arkadaşı Koray Korkut'u kasten yaraladığı gerekçesiyle 8 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

CT (MK) - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Pamir Pekin Burak Can İstanbul Bebek Politika Güncel Haberler

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title