Haberi Paylaş

Operasyonun Ardından 9 İstihbaratçı Ortadan Kayboldu

Operasyonun Ardından 9 İstihbaratçı Ortadan Kayboldu

Güncel Haberler

"Sahte isimlerle yasa dışı dinleme" operasyonunda, eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın da arasında bulunduğu 9 istihbaratçı polis ortadan kayboldu.

Önceki gece sahur vakti Emniyet'e İstanbul merkezli dev bir operasyon yapıldı. 115 gözaltı kararı çıkarıldı, emniyetin üst düzey kadrolarında görev yapmış eski emniyet müdürlerinin de aralarında olduğu 100 polis gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonda zanlılar hakkında, hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs, casusluk, yasadışı dinleme, görevi kötüye kullanma gibi çok sayıda suçlama var.

PEK ÇOK İSİM GÖZALTINA ALINDI, 9 İSTİHBARATÇI POLİS ORTADAN KAYBOLDU

İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'ndeki "sahte isimlerle yasadışı dinleme" operasyonunda, eski şube müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de arasında bulunduğu pek çok emniyet görevlisi yakalanırken, aralarında eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın da arasında bulunduğu 9 istihbaratçı polis ortadan kayboldu. Polis yurtdışına kaçma ihtimaline karşı önlem aldı.

BULUNABİLECEKLERİ TÜM ADRESLERİ ARADILAR

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 15 ilde düzenlediği operasyonda 32 istihbaratçı polisi yakaladı.

Emniyet Müdürleri Erol Demirhan, Mehmet Yılmaz, Ahmet Öztürk, Halil Karakuzu, Emniyet Amirleri Murat Hamarat, İsmail Aslan, Ali İkli, Başkomiserler İkbal Kayaduman ve Fatih Tezcan adresleri ve bulunabilecekleri tüm adreslerde bulunamadı.

EMNİYET, KAÇMA İHTİMALİNE KARŞI ÖNLEM ALDI

Emniyet, yurtdışına kaçma ihtimallerine karşı sınır kapılarında önlem aldı. Ankara'da yaşayan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan'ın Ankara'dan İstanbul'a teslim olmaya gidiyorum diyerek ayrıldığı ancak halen teslim olmadığı belirtildi.

Demirhan'ın cep telefonlarının da kapalı olduğu ifade edildi. Soruşturmanın hedefindeki polislerin 2008-2012 yılları arasında siyasetçi, iş adamı, emniyet müdürleri, sanatçıların da arasında bulunduğu 250 kişiyi sahte isimlerle yasa dışı dinledikleri iddia ediliyor. (Kaynak: Hürriyet)

Haberler.Com - Güncel

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ali Fuat Yılmazer Erol Demirhan Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (11)

leyla:

öküze ortak sen oldun şimdi işte chp mhp ortak oldunuz. daha dün küfür ederdiniz okyanus ötesi diye. hadi biz yanlıştan döndük peki si,z nereye döndünüz sen ona bak. şimdi kanka oldunuz adayınız bile pensilvanya emirli. şaşkınnnn

şeytan:

ya şu akp li arkadaşlara seslenicem. sizin başkan değilmi bu adamlarla bir olup paşalara operasyon yaptı. o zaman bunlar destan yazıyorduda şimdimi parelelci oldu. olay şudur öküz öldü ortaklık bozuldu bu kadar net..

MELEK:

MEEEEEEEEEEEEEEE

Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title