Ali Fuat Yılmazer Haberleri

Ali Fuat Yılmazer haber, Ali Fuat Yılmazer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Fuat Yılmazer - 17.09.2021
FETÖ'nün "Tahşiyecilere kumpas" kurduğu iddialarına ilişkin ikinci davaya devam edildi
Suçlamalarla ilgili savunması sorulan tutuklu sanıklardan hükümlü eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer, dava kapsamındaki suçlamanın, "Tahşiye" çalışmalarının FETÖ elebaşı Gülen'in "herkül.
Ali Fuat Yılmazer - 14.07.2021
Son dakika haberi! Hrant Dink cinayeti davasının gerekçeli kararı açıklandı: (6)
Kararda, bu toplantıda vakıf olduğu yardımcı istihbarat elemanını ve bundan elde edilen istihbari bilgileri katılımcılara bildirmeyip gizleyen Akyürek'in bu süreçte sanık Ali Fuat Yılmazer ile iletişim halinde olduğu ve yardımcı istihbarat elemanıyla daha öncesinden görüştüklerini bildikleri sanık Muhittin Zenit'i arayarak elemanla irtibata geçmesini istedikleri aktarıldı.
Ali Fuat Yılmazer - 14.07.2021
Hrant Dink cinayeti davasının gerekçeli kararı açıklandı: (5)
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın gerekçeli kararında, FETÖ/PDY mensubu oldukları anlaşılan sanıklardan Ramazan Akyürek ile Ali Fuat Yılmazer'in, örgüt kaynaklı güçlerini kullanarak soruşturmaları akamete uğratıp sonuçsuz bırakmaya çalıştıklarına...
Ali Fuat Yılmazer - 14.07.2021
Son Dakika | Dink cinayeti davasında firari 11 sanığın kaçak sayılmalarına ve mal varlıklarına el konulmasına karar verildi
Tutuklu sanıklar eski emniyet müdürleri Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, tutuklu sanık eski subay Muharrem Demirkale "Anayasa'yı ihlal" ve "kasten öldürmeye yardım" suçlarından 2 kez müebbet hapisle cezalandırılmıştı.
Ali Fuat Yılmazer - 14.07.2021
Son dakika haber... Hrant Dink cinayeti davasının gerekçeli kararı açıklandı (1)
Cinayetin gerçekleşmesine giden süreçte tespit edilen eylemlerle sanıkların FETÖ/PDY ile irtibat ve iltisakları hakkında detaylara dikkati çekilen gerekçeli kararda, cinayetin işlenmesinde tespit edilen sorumluluklarının yanında, örgütle irtibat ve iltisakı ile sonraki eylemlerinden dolayı yapılan tespitlerle örgüt mensubu oldukları anlaşılan sanıklardan Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer ve Faruk Sarı'nın örgütün çıkarlarını gözeterek birlikte hareket ettikleri vurgulandı.
Ali Fuat Yılmazer - 25.06.2021
Son dakika haber | Karara bağlanan 'Zirve Yayınevi' soruşturmasının, 'kumpas' davasına devam edildi
Malatya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu gün görülen 2'nci duruşmada, tutuksuz sanık Özgür Birdal ile müştekiler, Ruhi Abat ve Levent Kağan Türk ile emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı İlkay Sezer hazır bulundu. Geçen duruşmada tutuklanması için yakalama kararı çıkarılan ve daha sonra kendisi gelip teslim olduğu kaydedilen 'Zirve Yayınevi' davasında gizli tanık olarak ifade veren İlker Çınar, tutuklu bulunduğu Aydın'daki cezaevinden SEGBİS sistemi ile duruşmaya katıldı. Mahkeme Başkanı Türker Türkoğlu, "FETÖ'nün seni esir aldığını, zorla ifade verdiğini ifade etmişsin doğru mu?" sorusuna İlker Çınar, doğru olduğu yanıtını verdi. Mahkemeden asla kaçmadığını, gelip teslim olduğunu ifada eden Çınar, kendisinin daha önce Malatya İl Jandarma Komutanlığı'nda haber elemanı olduğunu söyledi.  'YALAN HABERLERE BAĞLI OLARAK DEŞİFRE EDİLDİM' FETÖ'nün o dönem Malatya Jandarma Alay Komutanı olan Albay Mehmet Ülger'i, Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilişkilendirecek çalışmayı bizzat yaptığını, aynı ilişkilendirmenin kendisi için de yapıldığını belirten Çınar, mahkeme başkanının bunu kimin yaptığını sorması üzerine Zekeriya Öz'ün yaptığı ifadesini kullanarak, "Mehmet Ali Badak, Aykut Saka'ya 'Zirve Yayınevi cinayetleri ile Mehmet Ülger'in ilişkili olduğunu bir ihbar mektubu ile yaz' diyor. İhbar mektupları ile ben de Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilişkilendirildim. Sadece Mehmet Ülger ilişkilendirilmedi, ben de aynı şekilde ilişkilendirildim. Ben bugün terör örgütlerinin ölüm listesindeyim. Haber elemanı olduğum için deşifre edildim. Malatya jandarmanın istihbarat bölümünün en mahrem bilgileri benim Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilişkilendirilmem yönünde deşifre edilmiştir. FETÖ'cü Adem Yavuz Aslan var, manşet haberle ben Zirve Yayınevi'nin sorumlusuymuşum gibi haber yapmış. Beni basın yolu ile etkisiz hale getirmiştir. Adem Yavuz Aslan'ın yaptığı haberde ben TSK mensubu gibi gösterildim. Hatta bu kişinin evime gönderdiği silahlı kişiler beni tehdit etti. Gelen kişiler benim Adem Yavuz Aslan'la ilgili konuşmamı istemiyordu. Malatya jandarma çalışanları ile görüşmem aktarılıp yine Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilişkilendirilecek şekilde şüpheli yapıldım. Ali Fuat Yılmazer'in hazırladığı bu rapor beni de şüpheliler arasına sokmuştur.
Ali Fuat Yılmazer - 17.06.2021
Son dakika haber | MİT KUMPASI DAVASINDA GEREKÇELİ KARAR AÇIKLANDI
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 3 Mart 2021 tarihli duruşmada, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu 10 sanığa, "Hükümete yönelik darbeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, eski polis olan 4 sanığa "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7 yıl 6'şar ay ve gazeteci Mustafa Gökkılıç'a "Silahlı terör örgütü üyeliği, soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçlarından 8 yıl 4 ay hapis cezaları, 2 sanığa tüm suçlardan beraat ve 1 sanık için ise davanın reddi kararı vermişti.
Ali Fuat Yılmazer - 17.06.2021
Son dakika haber... FETÖ'nün "7 Şubat MİT kumpası" davasıyla ilgili verilen kararın gerekçesi açıklandı (1)
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 Mart 2021 tarihli duruşmada, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu 10 sanığa, "hükümete yönelik darbeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, eski polis olan 4 sanığa "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 7 yıl 6'şar ay ve gazeteci Mustafa Gökkılıç'a da "silahlı terör örgütü üyeliği, soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçlarından 8 yıl 4 ay hapis cezaları, 2 sanığa tüm suçlardan beraat ve 1 sanığa da "davanın reddi"ne yönelik hüküm kurmasına ilişkin gerekçesini açıkladı.
Ali Fuat Yılmazer - 08.06.2021
Firari sanıkların yargılandığı Hrant Dink cinayeti davası
Tutuklu sanıklar eski emniyet müdürleri Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, tutuklu sanık eski subay Muharrem Demirkale "Anayasa'yı ihlal" ve "kasten öldürmeye yardım" suçlarından 2 kez müebbet hapisle cezalandırılmıştı.
Ali Fuat Yılmazer - 03.06.2021
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatlarından Adnan Şeker, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "Silahlı terör örgütü kurma, yönetme"...
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatlarından Adnan Şeker, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "Silahlı terör örgütü kurma, yönetme" suçlarından 9 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ali Fuat Yılmazer - 20.04.2021
Yargıtay, "Tahşiyecilere kumpas" davasında kararını verdi
Karaca'ya, FETÖ yöneticiliğinden verilen 18 yıl hapis cezasını onayan Daire, suç tarihinde İstanbul'da görevli eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Tufan Ergüder, Erol Demirhan, Yurt Atayün, Ömer Köse, Ertan Erçıktı, Bayram Özbek ile diğer sanıklar Mustafa Kılıçaslan, Kazım Aksoy, Ekrem Çelik, Ahmet Öztürk, Ufuk Yıldırım, Yasin Koyuncu, Ali Cihan, Mustafa Altunbulak, Abdullah Seyit Ateşçi, Selçuk Ocaktan ve Aytekin Ağören'in silahlı terör örgütü üyeliğinden aldığı 12'şer yıl hapis cezasını da onadı.
Ali Fuat Yılmazer - 14.04.2021
Şike Kumpas Davasında mütalaasını açıklayan savcı 63 sanığın cezalandırılmasını istedi
İddianamede dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu, İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof.
Ali Fuat Yılmazer - 26.03.2021
Son dakika haberi... Hrant Dink cinayeti davasının tutuklu sanığı eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer, müebbet hapis cezasına çarptırıldı
Son dakika haber: Hrant Dink cinayeti davasının tutuklu sanığı eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Ali Fuat Yılmazer - 25.03.2021
FETÖ'cü Ali Fuat Yılmazer: "O kadar çok davam var ki hangisinden ne ceza aldım hatırlamıyorum"
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer, "Hakkımda 16 dava var. Birçok kez müebbet aldım. O kadar çok davam var ki hangisinden ne ceza aldığımı hatırlamıyorum" dedi.
Ali Fuat Yılmazer - 19.03.2021
İstanbul merkezli 16 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda yeni ayrıntılara ulaşıldı
İstanbul merkezli 16 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda yeni ayrıntılara ulaşıldı İSTANBUL - Fetullahçı Terör Örgütüncegerçekleştirilen kumpas soruşturmalarına ilişkin İstanbul merkezli 16 ilde emniyet yapılanmasına yönelik operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı. Kumpas olduğu ortaya çıkan, kamuoyunda "Poyrazköy 1-2", "Amirallere Suikast 1-2", "Kafes Eylem Planı" ve "ÇEV/ÇYDD" davaları ile ilgili dosyaları hazırlayan polislere yönelik soruşturmada 75 şüphelinin bulunduğu, 22 ismin gözaltına alındığı öğrenildi. Şüphelilerin 22'sinin ise başka davalar nedeniyle cezaevinde olduğu kaydedildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY'nin geçmişte gerçekleştirdiği kumpas konularıyla ilgili İstanbul Terörle Mücadele ekipleri bu sabah 16 ilde eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Kamuoyunda "Poyrazköy 1-2", "Amirallere Suikast 1-2", "Kafes Eylem Planı" ve "ÇEV/ÇYDD" olarak bilinen kumpas soruşturmalarına yönelik araştırmalarda o dönem Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 75 şüpheli isme ulaşıldı. Emniyet ve yargı kaynaklarından alınan bilgiler ışığında şüphelilerin 67'sinin ihraç edildiği belirtilirken, 7'sinin aktif görevde olduğu, bir şüphelinin ise emekli edildiği kaydedildi. Soruşturma dosyasında aralarında Nazmi Ardıç, Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün, Ömer Köse, gibi o tarihteki emniyet müdürlerinin de olduğu 22 şüphelinin tutuklu, 16 şüphelinin ise farklı dosyalardan da faili firar olarak arandığı saptandı.
Ali Fuat Yılmazer - 10.03.2021
FETÖ'nün "Selam Tevhid'de kumpas" davasının gerekçeli kararı açıklandı
Mahkeme 16 Aralık 2020'de hükmünü verdi Davayı 236. celsede karara bağlayan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Yurt Atayün, Ömer Köse, Osman Özgür Açıkgöz, Kazım Aksoy, Oğuzhan Ceylan, Gafur Ataç, Kürşat Durmuş, Erkan Ünal, Muhammed Kaya, Mehmet Işık, Ali Fuat Yılmazer, Oktay Bulduk, Gültekin Avcı, Yunus Emre Uzunoğlu, İsa Ardıç, Mustafa Uyanık, İsmail Yalınız, Muhammet Yasin Akyar, Mehmet Kuru ve Erhan Körtek'in "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar vermişti.
Ali Fuat Yılmazer - 05.03.2021
Hrant Dink cinayeti davasında karar, 26 Mart'taki duruşmada açıklanacak
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Ramazan Akyürek, Ali Fuat Yılmazer, Ercan Gün, Muharrem Demirkale, Okan Şimşek ve Veysal Şahin ile başka suçtan tutuklu sanıklar Hamza Celepoğlu, Mehmet Uçar, Ali Poyraz, Osman Gülbel, Yavuz Karakakaya, Tamer Bülent Demirel bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.
Ali Fuat Yılmazer - 04.03.2021
Son dakika haberleri... Hrant Dink cinayeti davası, cinayetin 14. yılında yarın karara bağlanacak
Bir son dakika haberine göre Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu, 13'ü firari 76 sanığın yargılandığı davayla ilgili karar yarın açıklanacak.
Ali Fuat Yılmazer - 03.03.2021
FETÖ'nün "7 Şubat MİT kumpası" davasında karar
Mahkeme, sanıklardan eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da aralarında bulunduğu 10 sanığa, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.
Ali Fuat Yılmazer - 03.03.2021
Son dakika haber! 'MİT Kumpası' davasında karar
Mahkeme aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Erol Demirhan, Yurt Atayün ile diğer sanıklar Kazım Aksoy, Ayhan Albayrak, Nuh Mehmet Damgacı, Sebahattin Kaplan, Musa Metin, Bilal İrice ve Ahmet Kılıçarslan'ın 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi.
Ali Fuat Yılmazer - 25.02.2021
FETÖ'nün "Tahşiyecilere kumpas" kurduğu iddialarına ilişkin ikinci dava
Davanın geçmişi Tahşiye grubuna 2009 yılında yapılan operasyonun FETÖ'nün kurgusu ve kumpası olduğu iddiası üzerine 2014 yılında soruşturma başlatılmış, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün, Ömer Köse ve Erol Demirhan'ın aralarında bulunduğu 33 sanık hakkında 2015 yılında dava açılmıştı.
Ali Fuat Yılmazer - 10.02.2021
"Futbolda şike kumpası" davasında mütalaa hazırlanacak
İddianamede, dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu, İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, kapatılan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Prof. Dr. Suat Yıldırım, avukat Orhan Erdemli, eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer ve avukat Cemalettin Mutlu ile diğer 95 sanık hakkında da çeşitli sürelerle hapis cezaları talep ediliyor.
Ali Fuat Yılmazer - 10.02.2021
Son dakika haber! ŞİKE KUMPAS DAVASINDA DOSYA MÜTALAASINI HAZIRLAMASI İÇİN SAVCIYA GÖNDERİLDİ
İddianamede dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu, İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof.
Ali Fuat Yılmazer - 03.02.2021
Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılandığı davada sona yaklaşıldı
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile savunması alınan tutuklu sanık eski İstihbarat Daire Başkanlığı (İDB) C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, suçlamaları kabul etmedi.
Ali Fuat Yılmazer - 03.02.2021
Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılanmasına devam ediliyor
Tutuklu olarak yargılanan eski İstihbarat Daire Başkanlığı C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve başka suçlardan tutuklu bir kısım sanığın da Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılımı sağlanan duruşmada, müdahil Dink ailesini ise avukatları temsil etti.
Ali Fuat Yılmazer - 01.02.2021
Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılanmasına devam edildi
Sanıkların savunma yapmaları için hangi eylemden suçlandıklarını bilmeleri gerektiğini ve kendisinin bunu bilmediğini de anlatan Demirkale, şöyle devam etti: "Savcının iddiaları için delillerini net şekilde ortaya koyması gerekiyor. Benim o dönem Ali Fuat Yılmazer, diğer müdürler, alt veya üst personelle görüşmem niye suç olsun? Savunma hakkımız yerle bir edilmiştir en başından beri.
Ali Fuat Yılmazer - 01.02.2021
Son dakika haberleri! Dink cinayetinde kamu görevlilerinin yargılandığı davada savunmalar devam ediyor
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 76 sanığın yargılandığı davada, savunmasını yapan eski emniyet müdürü Ramazan Akyürek mevzuat gereği görevini yaptığını öne sürerek suçlamaları reddetti.  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuksuz sanık eski Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Ali Öz katıldı. Bazı sanıklar ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi(SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Dink ailesi avukatlarıyla ve sanık avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.  Duruşmada tutuklu sanıklar Muharrem Demirkale ve Ramazan Akyürek, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yaptı. Tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan dönemin İstanbul Jandarma İstihbarat görevlisi Muharrem Demirkale savunmasını CD ortamında hazırladığı sunumla yaptı. Demirkale, Rakel Dink'in ve ailesinin acılarını paylaştığını ifade etti. Demirkale, Dink'in öldürülme anında olay yerinde olduğu iddiasını reddederek HTS kayıtlarının da bunu gösterdiğini ve hiçbir personelinin de olay yerinde bulunmadığını ifade etti. Demirkale, "Mütalaada ne denirse densin hiçbir suç isnadı doğru değil. 30 yıl bu devlet için çalıştım. Suçsuzum" dedi.  AKYÜREK: "MEVZUAT ÇERÇEVESİNDE GÖREVİMİ YAPTIM" Dönemin Trabzon Emniyet Müdürü ve sonrasında İstihbarat Daire Başkanı olan Ramazan Akyürek ise savunmasında, "Mevzuat çerçevesinde görevimi yaptım. Tutukluluğum Şubat 2015'ten beri sürüyor. Çok açık haksızlığa uğradım. Başbakanlık teftiş raporunda tarafıma herhangi bir suç isnadı yapılmamıştır. Tüm istihbari yazı ve raporları aynı gün imzaladım ve tamamı resmi yazı olarak gönderildi. Trabzon'da görevliyken operasyon yapılmasını istemem istihbarat mevzuatına aykırı olurdu. Trabzon'dan bilginin gönderilmesiyle cinayet tarihi arasında 11 ay var. Son 2,5 ayda istihbari bilginin yardımcı eleman kaynaklı olması nedeniyle titiz çalışmalar yapılmış, İstanbul'a resmi yazıyla gönderilmiştir. Trabzon'dan İstihbarat Daire Başkanlığına atandığım 8 aylık dönemde, bu konu hiç gündeme gelmemiştir. Bana herhangi bir bilgi intikal etmemiştir. Cinayet tarihine kadar cinayetle ilgili bilgileri paylaşmasam paylaşılmasına da engel olsam, sahte rapor tanzim ettirip personeli yalan söylemeye zorlasam, baskı yapsam gizlesem, oysa ben hiç böyle yapmadığım gibi aksine bir görüntü çizdim" diye konuştu. Akyürek, "Hrant Dink'e eylem olacağı bilgisi istihbarat daireye bildirildikten 3 ay sonra daire başkanı oldum. Konuyla ilgili bana gelen herhangi yazılı veya sözlü bilgi olmamıştır. Daire başkanı olarak görev yaptığım dönemde 'operasyon yaptırmadı' gibi suçlamalar yersiz ve dayanıksızdır" dedi. Dink'in "Türklüğe hakaret" davası öncesinde ve sonrasında yaşanan tehdit olaylarına da değinen sanık Ramazan Akyürek, "Tüm bunlar Hrant Dink'in yaşadığı İstanbul'da olmuştur. İstanbul Emniyeti'nin Hrant Dink konusunu koruma komisyonuna intikal ettirmesi gerekirdi. Çünkü Dink'e yönelik böyle bir ortam vardı. Dink'e eylem olacağı uyarısı yapılıyor, cinayetten 3 ay önce Ermeni vatandaşlara karşı olabilecek saldırılara karşı benim imzam ile 81 ile uyarı yazısı tamim gönderiliyor" dedi.  Dönemin İstihbarat C Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in savunmasının alınması için duruşma 3 Şubat çarşamba gününe ertelendi.
Ali Fuat Yılmazer - 27.01.2021
Dink cinayetinde kamu görevlilerinin yargılandığı dava: Sanık Ercan Gün savunma yaptı
GÖRÜNTÜLERİ TOPLANTIDA ALDIĞI İDDİASINI YALANLADI Sanık Ercan Gün, Ogün Samast'ın Türk bayraklı fotoğraflarının 21-23 Ocak 2007 tarihlerinde yayın kuruluşlarında yayınlandığını belirterek "Bunların ardından televizyonda rutin toplantılar yaptık. Genel yayın yönetmeni bu yayınlanan fotoğrafların bir videodan alınan ekran görüntüleri olabileceğini ve tüm haber merkezi muhabirlerine görüntüleri bulmasını söyledi. Samsun emniyeti 5 Şubat 2007'de, bu görüntüleri basına servis edeceğini bildirdi. Sonra da tüm medyaya servis edildi, bize de kargoyla geldi. Haber merkezi toplantısında, haberin devamı için Samsun'a gitmem kararlaştırıldı. Kameramanla birlikte Samsun'a gittik. Tüm masraflarımı kurum karşıladı. Samsun terminali önünde çekim yaptıktan sonra haber merkezine döndük ve haberi verdik" şeklinde konuştu. Haberin ilk önce Ogün Samast'ın Türk bayraklı görüntülerinin jandarma tarafından çekildiği şeklinde verildiğini ifade eden Gün, "Samast, jandarma tarafından yakalanmış, önce jandarma karakoluna, sonra emniyete götürülmüştü. Görüntüde de hem jandarma, hem polis yer almaktadır. Yaptığımız haberin içeriği bana ait olmakla birlikte, haber bir ekip tarafından yazılmış, editoryal bir ekip tarafından da düzenlenmiştir. Haberde, Samast'ın görüntüsünün jandarmada çekildiği bilgisi, editoryal bir hatadır. Üzerinden 24 saat geçmeden haberi, görüntülerin emniyette çekildiği şeklinde düzelttik. Benim bir kastım yoktur. Kastım olsaydı, haberi düzeltmez, Samsun'daki çekimi de otogar önünde değil, jandarma önünde yapardık" diye konuştu. Samsun'a gittiğinde jandarmayı aramasının ise gazetecilik dürtüsü olduğunu söyleyen sanık Gün, "Ogün Samast'ın görüntülerini, 30 Ocak 2007'de, Ekrem Dumanlı, Faruk Mercan, Adem Yavuz Arslan ve birinin daha olduğu 4 kişilik bir grupla yapılan toplantıda aldığım iddiası yalandır. İddiaya göre, Samast'ın görüntüleri Samsun Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından 27 Ocak 2007'de Ali Fuat Yılmazer'e gönderilmiş, oradan da bana verilmiş.
Ali Fuat Yılmazer - 20.01.2021
Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılanmasına devam edildi
Sanık Celepoğlu, 31 yıl boyunca vatana millete hizmet ettiğini, geçmişte sözde mağdur olduğunu iddia eden kişilerin yalan beyanları nedeniyle mahkeme huzurunda bulunduğunu savundu. Celepoğlu, "Sanıklar Ali Fuat Yılmazer ve Yurt Atayün ile bir kez görüştüm.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Fuat Yılmazer Haberleri | Ali Fuat Yılmazer Kimdir - Haberler - Ali Fuat Yılmazer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Fuat Yılmazer kimdir, hayatı ve biyografisi. FETÖ'nün Tahşiyecilere kumpas kurduğu iddialarına ilişkin ikinci davaya devam
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 11:38:54. #1.16#

title