Haberi Paylaş

Ramazan başlıyor! İlk iftar Iğdır'da yapılacak, en uzun orucu ise Sinoplular tutacak

Güncel Haberler

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazanın ilk orucu için bu gece sahura kalkılacak ve yarın ilk iftar yapılacak. Yarın ilk iftar 18.25'te Iğdır'da yapılacak, ilk gün Sinop'ta ise 13 saat 56 dakikayla en uzun oruç tutulacak.

"On bir ayın sultanı" Ramazan'ın ilk teravih namazı, bu akşam ülke genelindeki camilerde kılınacak. Ramazanın ilk orucu için gece sahura kalkılacak ve yarın ilk iftar yapılacak.

İlk imsak yarın saat 04.33'te Iğdır'da yaşanacak, ilk iftar da 18.25'te Iğdır'da yapılacak. Ramazanın ilk günü son imsak saat 05.43'te Çanakkale'de olacak, son iftar ise 19.35'te Çanakkale ve Edirne'de yapılacak.

İlk gün Sinop'ta 13 saat 56 dakikayla en uzun; Adana, Hatay, Kilis, Mersin ve Şanlıurfa'da ise 13 saat 47 dakikayla en kısa oruç tutulacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığının kameri ay hesaplamalarına göre, şevval ayının hilali, ramazanın 29'uncu günü akşamı görüleceği için bu yıl ramazan 29 gün sürecek. Bu yılın ramazan temasını "Ramazan ve Dayanışma" olarak belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, fitre miktarını ise 70 lira olarak kararlaştırdı.

İmsakiye 2023

Kaynak: AA / Güncel

Diyanet İşleri Başkanlığı Çanakkale Iğdır Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Ercan akdeniz:

Rabbim hakkıyla oruç tutmayı nasip etsin bütün inananlara...

Cevap Yaz011Yayından Kaldır
İsmail TAŞ:

O zaman 70x29= 2030 TL mi verecek 1 ay tutamayan?

Cevap Yaz216Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title