Haberi Paylaş

Kale Projesi'nde yapıların yıkımına başlandı

Güncel Haberler

Niğde Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kale ve Çevresi Koruma ve Yenileme Projesi'nde yapıların yıkımına başlandı.

Niğde Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kale ve Çevresi Koruma ve Yenileme Projesi'nde yapıların yıkımına başlandı.

Belediye Başkanı Emrah Özdemir, yıkım alanında gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin kaderi denilen kale bölgesinde koruma ve yenileme projesinde ilk kazmayı vurduklarını söyledi.

Projenin zor ve çok önemli olduğuna vurgu yapan Özdemir, şunları kaydetti:

"Proje kapsamında 1. 2. ve 3. sit alanları ile kentsel koruma alanları var. Bu projemizi Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla gerçekleştiriyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ile gerçekleştiriyoruz. Bu bir koruma ve yenileme projesidir. Kentsel dönüşüm değil. Tescilli binalar, eski taş yapılar ve değeri olan binaların hepsi korunacak. Sadece metruk olan ömrünü tamamlamış tehlike arz eden binaları yıkıyoruz. En kısa süre içinde projemizi tamamlayıp şehrimizi turizm açısından cazibe merkezi haline getireceğiz."

Niğde Belediyesi Emrah Özdemir Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title