Haberi Paylaş

Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu

Güncel Haberler

Batman'ın Gercüş ilçesinde, bir aracın çarptığı nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef oldu. Korunması gereken hayvanlar kategorisinde "kırmızı listede" yer alan çizgili sırtlana çarpan aracın plakası ve sürücüsü tespit edilemezken, görgü tanıklarından biri "Yoldan çıkarmak için indik köpek olduğunu düşündüm ama yanına yaklaşınca köpek değildi, çizgili sırtlan olduğunu fark ettim" diye konuştu.

Gercüş ilçesine bağlı Akyar köyü mevkii karayolunda, yol kenarında nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan telef olmuş halde bulundu.

Nesli tükenmekte olan ve korunması gereken hayvanlar kategorisinde 'kırmızı listede' yer alan çizgili sırtlana plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen araç çarptığı değerlendirildi.

Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu

Yoldan geçerek onu fark eden vatandaşlardan Özgür Avşar, " Batman'dan Gercüş ilçesine doğru gelirken yolda bulduk. Baktım yolun ortasında başka araçlarında kazaya neden olacağını düşünerek yoldan kaldırmak istedim aracımızı yol kenarına park ettik. Daha sonrada yoldan çıkarmak için indik köpek olduğunu düşündüm ama yanına yaklaşınca köpek değildi, çizgili sırtlan olduğunu fark ettim.

Nesli tükenmekte olan çizgili sırtlan otomobilin çarpması sonucu telef oldu

Bu çizgili sırtlanların nesli tükenmiş, bunun için şoför arkadaşlara sesleniyorum burada biraz daha dikkatli olsunlar. Yazık, günah çizgili sırtlan ölmüş sonuçta onlarda bir canlı" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Tragger Batman Gercüş Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Turgut Aydın:

Sizler yolları hayvanların yaşam alanları içinden geçirin yaban hayatına nefes alacak yer bırakmayın sonra suçlu arayınnn

Cevap Yaz20138Yayından Kaldır
KOMODO:

yol nere yapılır pardon.varya yorum yapmak zorunda değilsiniz ha, saçmalıyorsunuz çünkü.

10Yayından Kaldır
Güray Dilli :

Nesli tükenen o kadar çok ki..

Cevap Yaz1118Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title