Haberi Paylaş

Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul: "Abimin kabul etmediği filmi biz de istemiyoruz"

Güncel Haberler

Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul: "Abimin kabul etmediği filmi biz de istemiyoruz" Merhum Bozlak Ustası Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, Kırşehir'de yaptığı açıklamayla kardeşinin filminin yapılmasına ve bu konuda çıkan tartışmalara müsaade etmediklerini söyledi.

Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul: "Abimin kabul etmediği filmi biz de istemiyoruz"

KIRŞEHİR - Merhum Bozlak Ustası Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, Kırşehir'de yaptığı açıklamayla kardeşinin filminin yapılmasına ve bu konuda çıkan tartışmalara müsaade etmediklerini söyledi.

'Bozkırın Tezenesi' olarak tanınan halk ozanı Neşet Ertaş'ın hayatının beyazperdeye aktarılacağının duyulmasıyla Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul'da bu tartışmalara tepki göstererek açıklamada bulundu. Çekilecek olan filme karşı olduklarını söyleyen Neşet Ertaş'ın kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, "Abim sağlığında da film istemedi. Abim filme gerek yok dedi. 'Ben her şeyimi Türkiye'ye zaten anlattım' diye de konuşmuştu. Birileri film yapılmasını istiyor fakat abim bunu zamanında kabul etmedi. Abimin kabul etmediği filmi bizde istemiyoruz" diye konuştu.

Neşet Ertaş'ın hayatının Erol Parlak tarafından kaleme alınan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2019'da yayımladığı iki ciltlik 'Garip Bülbül Neşet Ertaş, Hayatı, Sanatı ve Eserleri' adlı kitaptan yola çıkılarak film haline getirilmesine Ertaş'ın ailesi karşı çıkmıştı.

Neşet Ertaş'ın çocukları Nigar Leyla Ertaş, Döne Ertaş, Hüseyin Ertaş ve Canan İlhan, babalarının hayatının filme çekilmesine asla rızalarının olmadığını söyleyerek 'Garip Bülbül Neşet Ertaş'ın çekilmemesi için dava açmıştı. Kırşehir'de merhum Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş'ta açıklama yaparak film için babasının sağlığında da müsaade etmediğini kamu oyuna açıklamıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Enderhan Öz - Güncel

Neşet Ertaş Kırşehir Kültür Sanat Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title