Haberler

Tunceli'nin Nazımiye İlçesine 4 Gündür Elektrik Verilemiyor

Güncelleme:

Tunceli'nin Nazımiye ilçesine, olumsuz hava koşullarına bağlı olarak elektrik direklerinin zarar görmesi nedeniyle 4 gündür elektrik verilemiyor.

Yurtta kış- Tunceli'nin Nazımiye ilçesine 4 gündür elektrik verilemiyor Tunceli'nin Nazımiye ilçesine, olumsuz hava koşullarına bağlı olarak elektrik direklerinin zarar görmesi nedeniyle 4 gündür elektrik verilemiyor. Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "İlçede gerçekten büyük bir afet yaşanıyor. İlçede 4 gündür elektrik yok. Köy yollarımızı kısmen açtılar, yalnız iki gündür etkili olan fırtınadan dolayı tekrar kapandı. Köylerde birçok hastamız var. Vatandaşlarımız sürekli arıyor" dedi.Elektrik kesintisi yüzünden kaloriferlerin yakılamadığını, bu nedenle vatandaşların ısınma problemi yaşadığını belirten Kırmızıçiçek, "Birçok kişinin küçük çocuğu var, hava da çok soğuk. Biz, belediye olarak kaç gündür iş yapamıyoruz. Jeneratörümüz arızalı olduğu için pompadan mazot çekemiyoruz" diye konuştu.Kırmızıçiçek, "AKSA ve FEDAŞ İl Müdürüyle ilgili gerekli suç duyurusunda da bulunacağız" dedi.Sorunlarının acilen çözüme kavuşturulmasını isteyen ilçe sakinlerinden Mehmet Gülen de 4 gündür elektriksiz olduklarını belirtti.İlçede kahvehane işleten Ferhat Çevik ise "Elektriklerimiz olmadığı için iş yerini lükslerle aydınlatmaya çalışıyoruz. Evlerde bazı arkadaşlarımızın çocukları rahatsız, köylere ulaşım yok. Büyük bir sıkıntı var" şeklinde konuştu. -Yurtta kış-Nazımiye ilçesine 4 gündür elektrik verilemiyor

Kaynak: AA / Güncel

Cafer Kırmızıçiçek Tunceli Politika Güncel Haberler

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

Çeşme'de 3 kişinin hayatını kaybettiği orman yangınının nedeni belli oldu

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title