Haberler

Midilli Adası'ndan Yeni Mülteci Grubu Dikili Limanı'na Geldi (3)

Abone Ol

İkinci GEMİ DE YANAŞTIİzmir'den kaçak yollarla 20 Mart'tan sonra Yunan adalarına geçen mültecilerin, geri kabullerine yönelik çalışmada, ikinci gemi de Dikili'ye ulaştı.

İkinci GEMİ DE YANAŞTI

İzmir'den kaçak yollarla 20 Mart'tan sonra Yunan adalarına geçen mültecilerin, geri kabullerine yönelik çalışmada, ikinci gemi de Dikili'ye ulaştı. 'Nazlı Jale' isimli gemiyle Pakistan, Afganistan, İran ve Iraklı 79 sığınmacı gönderildi. Sığınmacıların Kos ile Leros adalarına kaçak yollardan çıkan ve bu adalardan Midilli'ye götürülen gruptan seçildikleri belirtildi. Dikili'ye gelen ilk gemide ise önce 45 kişinin bulunduğu açıklandı, ancak geri kabullerden sonra İl Göç İdaresi yetkilileri, 44 kişinin gemiyle gönderildiğinin ortaya çıktığı bilgisini verdi. Böylelikle bugün toplam 123 mültecinin, Dikili'de geri kabul işlemleri yapıldı.

İADELER TEK MERKEZE İNDİ

Bu arada, Yunanistan'ın sığınmacı iadeleri için Midilli adasını merkez olarak belirlediği diğer adalardan ilk olarak buraya getirdiği, ardından da Türkiye'ye iadelerinin olduğu öğrenildi. Bu gelişme üzerine, geri kabuller için Türkiye'de, Çeşme, Kuşadası ve Bodrum gibi yerlerde hazırlık yapılmasIna rağmen, Dikili de geri kabullerin merkezi durumuna geldi. Geçen pazartesi günü ilk geri kabul işlemlerine hem uluslararası medyanın hem de siviller ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun ilgisi oldu. Bugün yapılan geri kabul işlemlerini ise az sayıda yabancı basın kuruluşu izledi. Siviller ile STK temsilcilerinin  ilçeye gelmedikleri görüldü.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Afganistan Pakistan Dikili İzmir Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

ABD GAZZE KARARI SON DAKİKA! ABD'nin Gazze açıklaması nedir? Gazze ateşkes olacak mı? GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
title