Haberler

Mardin'de Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'nun açılışı gerçekleştirildi

Abone Ol

Mardin'de Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'nun açılışı gerçekleştirildiMARDİN Mardin'in Savur ilçesinde son başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın katılımıyla Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu açılışı gerçekleştirildi.

Mardin'de Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'nun açılışı gerçekleştirildi

MARDİN Mardin'in Savur ilçesinde son başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'ın katılımıyla Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu açılışı gerçekleştirildi.

'81 ilde 81 Anaokulu' projesi kapsamında bugün Mardin'in Savur ilçesine bağlı Başkavak kırsal mahallesinde Mehmet ve Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'nun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa son başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yapılan duanın ardından Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'nun açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra okulu ziyaret eden Semiha Yıldırım, öğrencilere hediyeler dağıttı. Açılış programında konuşan Semiha Yıldırım, "Edirne'den Kars'a kadar güzel yurdumuzun her köşesinde eser kazandırma siyaseti ile hareket eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve değerli eşim Binali beyin yaptığı yüzlerce eserin yanında Kızılay Anaokulu projesi denizde bir damla misalidir. Ancak biz Türkiye'nin ve Türk milletinin yeniden şahlanışını sembolü 2023 hedeflerine ulaştıracak yegane unsur eğitim ve okullardır. Çünkü okul demek geleceğe yatırım demektir. Çünkü okul demek çocuğa, insana yatırım demektir. Geleceğimizi yarınlarımıza emanet edeceğimiz çocuklarımız için ne yapsak azdır" dedi.

Kızılay Anaokulu'nun Mardin'e kazandırılan fevkalade bir yatırım olduğunu kaydeden Vali Demirtaş, "Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Mehmet Veysi Erdem Kızılay Anaokulu'muzda Semiha Yıldırım hanımefendinin himayelerinde başlatılan, "81 İl 81 Kızılay Anaokulu Projesi" dahilinde kıymetli Demir ve Erdem ailelerinin bağışlarıyla ilimize kazandırılan fevkalade anlamlı bir eğitim yatırımıdır. Önümüzdeki süreçte de Milli Eğitim Bakanlığımızın gösterdiği hedef doğrultusunda okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdüreceğiz. İlimizde hayırsever kardeşlerimizin eğitim alanına sağladığı katkıları daha da arttıracağız. Her alanda olduğu gibi eğitim-öğretim alanında da el ele, yürek yüreğe vererek kentimizin ismini üst sıralara mutlaka taşıyacağız" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Semiha Yıldırım Mehmet Veysi Kızılay Mardin Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER || Son Dakika DEPREMLER listesi 10 Aralık! GALATASARAY KOPENHAG maçı ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta? Kopenhag vs GS maçı ilk 11'ler belli oldu mu, maçın hakemi kim? Olips hangi ülkenin, kimin markası? Olips İsrail malı mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (2. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı?
title