Haberler

Mardin'de 13. Uluslararası Kiraz Festivali

Mardin’in Yeşilli ilçesinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulunan İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, bu festivalin batının Mardin’e bakışını değiştireceğini belirterek, kentin artık terör değil festivaller, kardeşlik ve hizmetlerle...

Mardin'in Yeşilli ilçesinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulunan İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, bu festivalin batının Mardin'e bakışını değiştireceğini belirterek, kentin artık terör değil festivaller, kardeşlik ve hizmetlerle anıldığını kaydetti.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçede 17 Haziran'da düzenlenecek 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Festivalin, bölgenin yanlış imajının düzelmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirten Demir, "Festivalimiz ilimiz ve ilçemiz için amaç değildir araçtır. Bizim amacımız bölgemizin sesi olmak, bölgenin hizmete susamışlığını dile getirmek. Vatanımıza ve milletimize olan bağlılığımız kanıtlamak ve ilçemizin tanıtımını yapmak istiyoruz. Festivallerimiz bizler için büyük bir tercümanlık durumunu ifade ediyor" dedi.

"Festival soyadımız oldu"

Kiraz Festivalinin ilçenin adıyla bütünleştiğini, soyadı olduğunu anlatan Demir, "Bizim için hem tanıtımda hem de bölgemizin istikrarında ve sıcak kanlılığında, bölgemizin sofrasında, taşında ve inancında festivalimizin büyük bir emeği ve etkisi oldu. Festival sayesinde ilimiz ve ilçemiz çok şeyler kazandı. Bölgemizin güvenlik yönünde yanlış tanıtmaların silinmesinde ve o kötü izlerin kalmaması için çok güzel bir tanıtım aracı" diye konuştu.

"Umduğumuzdan daha fazla mesafe aldık"

Hizmet ve tanıtım konusunda umduklarından daha fazla mesafe aldıklarını vurgulayan Demir, "İlimiz üzerinde ciddi emek var. Bizim burada vereceğimiz mesaj, tek bayrak, tek millet, tek devlet ve tek ümmettir. Bugün bu birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve coşkuya her günden ve herkesten daha çok ihtiyacımız var. Yanı başımızdaki oynanan haçlı oyunlarını biliyoruz. Müslüman alemini yok etme oyunu olduğunu biliyoruz ve bunun Kürt, Türk, Arap meselesi olmadığını biliyoruz. Türk, Kürt ve Arap, hepimiz kardeşiz, biriz ve beraberiz. Böyle de olmak zorundayız. Aksi takdirde biz yok olup gideriz. Festivalimizde herkesin ortak sofrayı paylaştığını göreceksiniz" ifadelerini kullandı.

"Herkesi festivale davet ediyoruz"

Bu festivali çok önemsediklerini de anlatan Başkan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizler sadece şunu istiyoruz, batıdaki kardeşlerimizin bizlere bakış açısı değişsin. Burada da festivaller var, burada da organik tarım var, Mezopotamya'nın güzel sofraları var, vatansever insanlar var. Mardin'in nasıl vatan ve devletine aşık olduğunu anlatacağız. Bölge halkımız, ilimiz ve ilçemizin bayrağa sevdalı olduğunu göstereceğiz. En önemlisi hizmete nasıl ulaştığımızı anlatacağız. Herkesi festivalimize davet ediyoruz." - MARDİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hayrettin Demir Yeşilli Mardin Politika Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title