Haber : "Lenovo İle Kobi'lerde Dijital Dönüşüm" Projesi Trabzon'da - Haberler

Haberi Paylaş

"Lenovo İle Kobi'lerde Dijital Dönüşüm" Projesi Trabzon'da

'Lenovo İle Kobi'lerde Dijital Dönüşüm' Projesi Trabzon'da

Lenovo, geliştirdiği yenilikçi ürünlerin yanı sıra, gerçekleştirdiği projelerle de sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor.

Küresel rekabette öne geçmenin yolunun öncelikle KOBİ'leri dijital olarak

dönüştürmeden geçtiğine inanan Lenovo, KOBİ'lere dijital dünyadaki dönüşümü anlattığı projesi çerçevesinde 28 Mart tarihinde Trabzon'da

Lenovo, KOBİ'lere online dünya ile ilgili son gelişmeleri anlattığı projesi için alanında uzman konuşmacılarla Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 28 Mart tarihinde KOBİ'lerle buluştu. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıya konuşmacı olarak Emin Çapa - CNN Türk Ekonomi Müdürü, Tumin Gültekin – PwC Risk Süreç ve Teknoloji Hizmetleri Şirket Ortağı, Gülfem Çakmakçı - Lenovo Türkiye Genel Müdürü katılarak online dünya ve online dünyada iş fırsatları ile ilgili bilgiler verdiler.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı projenin çıkış noktası ile ilgili olarak; "SMB DigitalScape yaptığı araştırmada, aralarında Türkiye'den 800 binden fazla KOBİ'nin web sitesinin de bulunduğu, 14 ülkeden 4.5 milyonu aşkın KOBİ'nin web sitesini analiz etti. Çıkan verilerine göre birçok KOBİ'nin web sitesinin olmadığı, web sitesi olanların da web sitelerinin arama motorlarında bulunabilmesi için gerekli olan teknik altyapıya sahip olmadığı görüldü." dedi.

Türkiye'deki KOBİ'lerin sadece sadece yüzde 37'sinin internet sitesi var ve mevcut sitelerin yüzde 99'u mobil cihazlarla uyumlu değil. Yani tablet bilgisayar ve cep telefonuyla bağlanan kullanıcılar ya sayfaları açamıyor, ya da düşük kaliteli sonuçlar elde ediyor.

Gülfem Çakmakçı; "Türkiye'de 2 milyonu aşkın kobi var. Ve KOBİ'ler her zamankinden daha büyük değere sahipler ve küresel rekabetin odağındalar. Ancak kobilerin online dünyada yeterince yer alamadığını

görüyoruz. Web sitelerin ana sayfalarında olması zaruri olan bilgiler yer almıyor. Örneğin, yüzde 98'inin adres ve ulaşım bilgisi, yüzde 73'ünün telefon numarası ve e-posta adresi yok. Aynı şekilde, sitelerin yüzde 90'ının sosyal medya bağlantıları yani Facebook ve Twitter bağlantısı eksik. KOBİ'lerimizin sitelerinin yüzde 98'i e-ticaret için uyumlu değil. Tüm bu verilerin ışığı altında biz de Lenovo olarak dünyanın lider internet cihazı üreticisi olarak 2012 yılında 'Lenovo ile KOBİ'lerde Dijital Dönüşüm' projesini başlattık ve il il dolaşarak KOBİ'leri bilinçlendiriyoruz" dedi.

Bültenler / Güncel

Türkiye Trabzon Lenovo Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title