Haberler

Kuyuya Düşen İnek 8 Saat Sonra Kurtarıldı

Güncel Haberler

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, düştüğü yarısına kadar dolu 20 metrelik su kuyusunda 8 saat kalan gebe inek, AKUT, belediye ve zabıta ekiplerinin çabasıyla güçlükle kurtarıldı.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, düştüğü yarısına kadar dolu 20 metrelik su kuyusunda 8 saat kalan gebe inek, AKUT, belediye ve zabıta ekiplerinin çabasıyla güçlükle kurtarıldı.

Ortakent- Yahşi Beldesi, Müsgebi Caddesi'nde market işleten 35 yaşındaki Hasan Deniz'in 5 aylık Holstein cinsi 'Bahar' adını verdiği ineği, dün saat 07.00 sıralarında, mandalina bahçesindeki 18 metre genişliğinde, 20 metre derinliğindeki su kuyusuna düştü. Evli ve 2 çocuk babası Deniz, durumu zabıta, itfaiye ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibine bildirip, yardım istedi. 8 saat kuyada kalan ve yarıya kadar suyla dolu kuyuda sürekli su yüzeyince kalmaya çabalayan inek, yorulup 2 kez boğulma tehlikesi geçirdi. Kuyuya AKUT ekibinden 2 kişi inip, 800 kilogramlık ineği kol ve bacaklarının altından halatlarla bağladı. Ardından veteriner hekim Akın Sarıdağ ve AKUT Bodrum lideri Sadettin Uslu'nun yönlendirmesiyle, yorgunluktan bitkin düşen inek, vinç yardımıyla çekilerek 3 saatlik bir çalışmayla saat 13.00 sıralarında kuyudan çıkartıldı. Bahçede toplanan meraklı grup da kurtarma çalışmalarını heyecan içinde izledi.

Veteriner Sarıdağ, muayene ettiği ineğin, uzun süre suda kalması nedeniyle vücut ısısı aşırı düştüğünü ve yorgunluktan yürüyemeyecek durumda olduğunu belirttti. Sarıdağ, "Hayvan şu an şok geçiriyor. Gerekli ilaç tedavilerini yaparak önce vücut ısısını yükselteceğiz ardından yavrusunun durumunu kontrol edeceğiz" dedi. - Muğla / Bodrum

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ortakent Yahşi Hasan Deniz Bodrum Muğla Politika Güncel Haberler

title