Haberler

Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali Başladı

Güncelleme:

Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen festivalde Kübalı çocuklar, 'The Beatles Külkedisi Müzikali' ile sahne aldı. Festival kapsamında Anıtkabir ziyareti ve kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. DT Genel Müdürü, açılış konuşmasında tiyatronun hayal kurma ve vicdan özgürlüğü sağladığını vurguladı. Festivalde İspanya, Küba, Bosna Hersek, Türkmenistan, Romanya, Bulgaristan, Polonya ve KKTC'den tiyatro toplulukları yer alacak.

Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali, Kübalı çocukların, "The Beatles Külkedisi Müzikali" ile başladı.

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen festival kapsamında farklı ülkelerden gelen çocuklarla Anıtkabir ziyareti ve kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Daha sonra DT Genel Müdürü ve çocuklar, Küba Çocuk Tiyatrosu Kumpanyası Küçük Arı Kovanı'nın açılış oyunu için Akün Sahnesi'ne geldi.

Oyun öncesinde açılış konuşmasını yapan Karadağlı, ileride daha iyisini, güzelini yapmanın, geniş ufuklara sahip olmanın, vicdanı özgür olmanın hayal kurarak mümkün olabileceği değerlendirmesinde bulundu.

Tiyatronun bu imkanı sunduğunu dile getiren Karadağlı, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Küçük hanımlar, küçük beyler..." diye başlayan konuşmasını hatırlattı.

Karadağlı, "Evet, sizlerden çok şey bekliyoruz. En çok da hayal kurmaya devam etmenizi, kalbinizin bu ülke için atmasın, ileride üstleneceğiniz görev ve sorumluluklarla bizi daha da ileriye taşımanızı bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Çocukların bu yolda yalnız olmadıklarını vurgulayan Karadağlı, "İster sahnede, ister seyirci koltuklarında oturun tiyatroda birlikte hayal kurarak yaşamınızda sizi bekleyen zorluklara karşı daha güçlü olacak, bunların üstesinden daha kolay geleceksiniz." şeklinde konuştu.

Her yıl dünyanın dört bir yanından tiyatro topluluklarının festivale katıldıklarını anımsatan Karadağlı, bu yıl da tiyatro topluluklarının özel oyun ve gösterileriyle çocuklar için sahne alacağını söyledi.

Konuşmanın ardından, Küba Çocuk Tiyatrosu Kumpanyası Küçük Arı Kovanının, The Beatles Külkedisi Müzikali çocuklarla buluştu.

Bu yıl İspanya, Küba, Bosna Hersek, Türkmenistan, Romanya, Bulgaristan, Polonya ve KKTC'nin katılacağı ve 29 Nisan'a kadar sürecek festivale Devlet Tiyatroları 13 bölgeden 17 değişik oyunla ev sahipliği yapacak.

Kaynak: AA / Güncel

Devlet Tiyatroları Türkmenistan Bulgaristan Anıtkabir İspanya Romanya Polonya Çocuk Küba Güncel Haberler

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Bakmadan Geçme

AHU TUĞBA SAĞLIK DURUMU! Ahu Tuğba kaza mı geçirdi, durumu nasıl? ARDA GÜLER HANGİ TAKIMA TRANSFER OLACAK? Arda Güler Real Madrid'den ayrılıyor mu? Kurban Bayramı bitti mi? 20 Haziran Perşembe Kurban Bayramı tatili bitti mi, resmi tatil bitti mi? Bugün BORSA açık mı? 20 Haziran Perşembe BORSA kapalı mı, açık mı? Borsa İstanbul kaçta açılıyor? Bugün PTT açık mı? 20 Haziran Perşembe PTT kapalı mı, açık mı? Bugün sağlık ocakları açık mı? 20 Haziran Perşembe sağlık ocakları kapalı mı, açık mı? Bugün resmi tatil mi? 20 Haziran Perşembe resmi tatil mi, değil mi? Bugün devlet daireleri ve kamu kurumları açık mı? EURO 2024 F Grubu Puan Durumu! F Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 F Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 E Grubu Puan Durumu! E Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 E Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 D Grubu Puan Durumu! D Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 D Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? 20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title