KPSS Türkiye Birincisi, Mülakatta Elendi - Haberler
Haberi Paylaş

KPSS Türkiye Birincisi, Mülakatta Elendi

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

KPSS'de aldığı 88.295 puanla fizik öğretmenliği alanında Türkiye birincisi olan Deniz Eren Demir, mülakatta 54 puan alarak elendi. Demir "Tüm soruları bilmeme rağmen neden elendim, hiç bilmiyorum" dedi.

Deniz Eren Demir adlı öğretmen adayı, fizik alanında 88.295 puanla Türkiye 1'incisi oldu. ÖSYM'de Türkiye 1'incisi olduğuna dair belgeyi kendisine iletti. Fizik birincisi Demir, mesleğini yapmak için sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi. Ancak, mülakatta 54 puan verilerek elendi.

BRANŞINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Sözcü'de yer alan habere göre; Fizik alanında birinci olan Demir, mülakatta elenince büyük bir şok yaşadı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Demir, "2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda 88.295750puan aldım. ÖSYM'nin açıkladığı sıralamalara göre Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye birincisi, Fizik ve Fizik Öğretmenliği branşında ise Türkiye ikincisi oldum. Ardından 14.12.2018 tarihinde yapılan mülakat sınavına katıldım. Mülakat sınavında tüm sorulara doğru cevap vermeme rağmen 54 puan alarak başarısız kabul edildim.

"BİR YILLIK SÜRE İÇİNDE NE OLDU ANLAMADIM"

2016'da girdiğim mülakatta 95 puan aldım. Bütün soruları bildiğim halde ne oldu da bu yılki mülakatta elendim? Girdiğim mülakatların hiçbirinde komisyon üyeleri tarafından zarfın içinde bulunanların dışında bir soru ile karşılaşmadım. 54 puan verilen son mülakatımda da sorulan soruları yanıtlarken puanımın düşük verilmesine neden olacak herhangi bir durum yoktu. Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim."

İşte Deniz Eren Demir'in sınavdan ve mülakattan aldığı puan;

KPSS Türkiye Birincisi, Mülakatta Elendi

KPSS Türkiye Birincisi, Mülakatta Elendi

Haberler.com - Güncel

Türkiye Fizy KPSS 3. Sayfa Yaşam Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (204)

Aahmet:

2016 da mülakattan 95 alıp nasıl atanamadı?

Sebesizlik:

Neden oluyor da sadece öğretmenlik atamalarin icin sözlü mülakata yer verildi. Lakin Türkiye cumhuriyetinin bir çok mevkide bir çok kurumda devlet personeli bulunmakta. Örneğin bunlardan mühendislik alımı icin neden sözlü mülakata ya da tıp mezunu icin sözlü mülakata yer verilmemiştir. Ne kadar çok mezun varsa bunları nasıl eleme derdinler.Pekala su anda atanamayan öğretmen sözlüden geçemeyen öğretmen ne yapsın 4 yılını hiçe mi saysın illa gidip de dayımı bulsun geçin bunları düzeni kolaylaştırmak yerine zorlaştırmayın. Feto ile bağlantısı vardır diye elenmistir diyen arkadaş somut delili varmidir bilemem lakin öğretmenlik icin sözlü mülakatın getirilmesi ilgi çekici hayırlı sabahlar Türkiyem.

Torpilus:

Senin yerine ise alınacak kişi çoktan bellidir. . bu kadar basit. niye şaşırıyorun be aplam

Tüm 204 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title