Haberler

Konya'da "Şehrim 2023 Projesi Çalıştayı" Yapıldı

Abone Ol

AK Parti Genel Merkezi’nin her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını ortaya koymayı amaçlayan ’Şehrim 2023 Projesi’ kapsamında Konya’da çalıştay düzenlendi.

AK Parti Genel Merkezi'nin her şehrin kendine özgü 2023 hedeflerini ve vizyon planlarını ortaya koymayı amaçlayan 'Şehrim 2023 Projesi' kapsamında Konya'da çalıştay düzenlendi.

AK Parti Genel Merkez Şehir Kültür ve Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından yürütülen ve 4 gündür Konya'da bulunan Şehrim 2023 Projesi kapsamında çalıştay yapıldı.

Belediye Başkanları, rektörler, oda, sendika ve dernek başkanları, akademisyenler ve farklı kesimlerden isimlerin katıldığı çalıştayda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projeyi önemsediklerini dile getirdiği konuşmasında, "Geleceğin şehirlerinde müşterek mahalli ihtiyaçlar, yol, su veya kanalizasyon gibi hizmetler değil; artık bundan sonra kimlikli, karakterli estetik ve çevreye duyarlı, akıllı, ekolojik şehirler ile daha yaşanabilir kavramında farklı unsurlar aranmaya başlanacak. Bu konuda buradaki hazirunun görüşleri şehrimiz, partimiz ve ülkemiz açısından da önem arz ediyor. Hepimize yeniden düşünme fırsatı verecek. Yeni bir yol haritasına imkan hazırlamış olacak. Katkı ve katılımlarınız nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

"Şehre sahip çıkmak ve geleceğini planlamak herkesin sorumluluğu"

Şehrim 2023 Projesiyle şehrin yönetici ve dinamiklerinin kanaatleri, teklif ve görüşlerinin alındığını dile getiren AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, "Kadim medeniyetin temsilcisi olan bu şehri yönetenlere, bu şehrin geleceği adına 2023 ve sonrası için çok daha iyi bir mekanı bizden sonraki kuşaklara bırakabilmek adına büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Bu sorumluluğu hep birlikte taşıyoruz. Bu şehir hepimizin, bu ülke hepimizin" diye konuştu.

"Amacımız şehrin bütün dinamikleriyle Konya'yı çalışmak"

AK Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı Mine Lök Beyaz ise, "Türkiye'nin vizyonunun olduğu gibi şehirlerimizin de bir vizyonu olmasını önemsiyoruz. Konya benim için çok kıymetli. Biz bugün buraya aslında sizleri dinlemeye geldik. Sizlerle birlikte Konya'yı masaya yatırmaya geldik. Biz, kendi değerlerimize ne kadar sahip çıkarsak gideceğimiz yolda o kadar başarıya erişeceğiz. Amacımız, doğru bir şekilde tespit yapıp çözüm önerileri almak, kentin bütün dinamikleriyle Konya'yı çalışmak" ifadelerini kullandı. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Tahir Akyürek Ak Parti Konya Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
title