Haberler

Kırıkkale'de emeklilerden 'Milli Dayanışma Kampanyası'na anlamlı destek

Abone Ol

KIRIKKALE'de oturan emekliler Haydar Tunalı, Mahir Doğanay, Mehmet Dolapcı, Cemal Polat ve Osman Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na emekli maaşlarından bağış yaparak destek oldu.

KIRIKKALE'de oturan emekliler Haydar Tunalı, Mahir Doğanay, Mehmet Dolapcı, Cemal Polat ve Osman Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na emekli maaşlarından bağış yaparak destek oldu.

Hepsi de 65 yaş üstünde olan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan emekliler Haydar Tunalı, Mahir Doğanay, Mehmet Dolapcı, Cemal Polat ve Osman Karaca, 'Vefa Sosyal Destek' grubu hattını arayarak, 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlatılan kampanyaya bağış yapmak istediklerini söyledi. Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, emekli vatandaşların evlerine tek tek giderek, bağışlarını teslim aldı. Ekipler, 100 TL ile 1000 TL arasında değişen söz konusu bağışları kampanya kapsamında açılan hesaplara yatırarak, dekontları da tekrar bağış sahibi emeklilere teslim etti.

'BUNLARI ATLATACAĞIZ'

Emeklilerden Mahir Doğanay (83) yaptığı bağışın devlete helal olması dileğinde bulunarak "Bizim böyle memleketimiz, böyle idarecilerimiz olduğu müddetçe Allah'ın izniyle sırtımız yere gelmez. Allah her şeyi defeder inşallah. Bunları da atlatacağız, bu sıkıntılar da geçecek. Ama gayret ve çabayla geçecek. Çok şükür devletimiz güçlü. Allah'a binlerce şükür" dedi.

Mehmet Dolapcı (67) ise "Öncelikle bizim kazanımız kaynıyorsa komşularımıza ve dar gelirli vatandaşlarımıza karınca kararınca yardım etmek mecburiyetindeyiz. Vatandaşlar olarak Cumhurbaşkanımıza, devletimize, milletimize birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe sarılmış durumdayız. Ülkemizde maskeye varıncaya kadar evlerimize geliyor. Biz bu devletimize ne yapsak azdır. Evimizle, barkımızla, her şeyimizle canımız, devletimize ve ülkemize fedadır" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cemal Polat Kırıkkale Emekli Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
title