Haberler

Kılıçdaroğlu'nun 'Taahhütnamesi', Emekli Derneklerinde

Abone Ol

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 7 Haziran seçimlerinden sonra iktidara gelmeleri halinde emeklilere sağlayacakları olanakları içeren noter tasdikli 'Taahhütname', CHP İl Başkanları tarafından emekli derneklerinin şube başkanlarına verildi.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 7 Haziran seçimlerinden sonra iktidara gelmeleri halinde emeklilere sağlayacakları olanakları içeren noter tasdikli 'Taahhütname', CHP İl Başkanları tarafından emekli derneklerinin şube başkanlarına verildi.

CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, partili bir heyetle beraber, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Kayseri Şube Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette, Ak Parti iktidarında geçen 12.5 yılın Türkiye için kayıp olduğunu belirten Ayan, ülkede herkesin huzursuz, mutsuz olduğunu, geçimini sağlayamadığını belirterek şöyle dedi:

"Bütün bunların üstüne, ülke içi ve dışında yaşanan kaoslar da eklenince, halk olarak artık bunalıyoruz. Ben de emekliyim, eczanem var ve işyerim hala çalıştığı için devlet benden primlerimi kesiyor. Sadece emekli maaşımızla geçinmemiz mümkün değil. Bu nedenle de emekli olduğumuz halde çalışmak zorunda kalıyoruz. Allah, hepimizin yardımcısı olsun."

Mustafa Ayan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, halkın içinde bulunduğu zor durumu bildiğini ancak, özellikle emekliler için bir taahhütte bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti;

"CHP olarak bizim iktidara geldiğimizde uygulayacağımız çok projeler var ve bu projeler, halkımızı rahatlatacak projelerdir. Bunları şimdiden açıklayıp halkı sıkmamak için, şimdilik sadece emeklilerimizle ilgili bu müjdeyi paylaştı. Sayın Kılıçdaroğlu, bu taahhüdünü açıklayınca birileri, bu taahhüdün kaynağını sordu. Merak etmeyin arkadaşlar, bu projelerin ve CHP olarak bizim verdiğimiz her bir sözün kaynağı da var. Biz, kaynağı olmayan vaadlerde bulunmuyoruz. Sayın Genel Başkanımızın bu taahhüdü, oylarımızı 2 puan artırdı."

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Kayseri Şube Başkan Yardımcısı Dursun Şahin de, emeklilerin içinde bulunduğu durumu bildiklerini vurgulayarak, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı bu taahhütname, bizleri umutlandırdı. İnşallah iktidar olursunuz da bu sözlerinizi yerine getirirsiniz. Ayrıca bizim sizden bir talebimiz daha var. Bizim maaşlarımıza yapılacak zam, enflasyon oranlarına bağlı. Son yıllarda da enflasyon düşük gösteriliyor. En son yapılan artışla, 1000 lira maaş alan emekliye 23 lira zam yapıldı. Eğer iktidara gelirseniz, bu zam işini, enflasyondan kurtarın ve seyyanen artış esasını getirin" dedi.

CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, konuşmaların ardından, Kılıçdaroğlu'nun çerçeveletilmiş noter tasdikli taahhütnamesini, Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Şube Başkan Yardımcısı Dursun Şahin'e verdi. Taahhütnamenin birer fotokopisi de, dernek binasında bulunan emeklilere dağıtıldı. - Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Mustafa Ayan Kayseri Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
title