Haberler

Kemer Tedavi Gördüğü Hastaneye Yapay Şelale İnşa Etti

Abone Ol

Tedavi gördüğü hastaneye yapay şelale inşa etti Kemer Devlet Hastanesi psikiyatri polikliniğinde bir süre tedavi gören 68 yaşındaki Ziya Eyisaraç'ın, iki arkadaşı ve Başhekim Yılmaz Çiftçi ile birlikte hastanede inşa ettiği yapay şelale törenle açıldı.

Tedavi gördüğü hastaneye yapay şelale inşa etti

Kemer Devlet Hastanesi psikiyatri polikliniğinde bir süre tedavi gören 68 yaşındaki Ziya Eyisaraç'ın, iki arkadaşı ve Başhekim Yılmaz Çiftçi ile birlikte hastanede inşa ettiği yapay şelale törenle açıldı.

Kemer merkezdeki 52 yataklı Devlet Hastanesi'nin psikiyatri polikliniğinde mart ayında 15 gün tedavi gören Ziya Eyisaraç, tedavi sürecinin ardından hastaneye kendi hazırladığı 2 kuş maketi hediye etti. Tedavisi tamamlandıktan sonra Hastane Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi'nin evinde ziyaret ettiği Ziya Eyisaraç, hastane bahçesine şelale yapabileceğini söyledi. Bunun üzerine kolları sıvayan Ziya Eyisaraç ve Başhekim Çiftçi, Ramazan ayının ilk günü çalışmalara başladı.

Hayırsever Mustafa Kahraman'ın malzeme desteğiyle yaklaşık 1.5 aylık bir çalışma sonucu tamamlanan yapay şelale Kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Kağan Doğan, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Sağlık İl Müdürü Dr. Ünal Hülür, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Murat Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Ergen ve diğer davetlilerin katıldığı törenle hizmete açıldı.

Arkadaşı Mustafa Kundaksız ve Muharrem Öz'ün de yardım ettiği şelalenin yapımında en büyük emeğin Başhekim Çiftçi'ye ait olduğunu söyleyen Ziya Eyisaraç, bazı günler Başhekim Çiftçi'nin kendilerinden önce gelerek çalıştığını belirtti. Eyisaraç, "Umarım hastaneye gelen hastalar için bir rehabilite yeri olacaktır yaptığımız şelale ve burada gelip kendilerini dinleyip rahatlayacakları bir yer olur" dedi.

Kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu, şelalenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış kapsamında Sağlık İl Müdürü Dr. Ünal Hülür de hastanenin ruhsatını Başhekim Yılmaz Çiftçi'ye verdi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Serdar Cevheroğlu Necat Yılmaz Politika Güncel Haberler

title