Kemer'de Esnaf Protestosu - Haberler
Haberi Paylaş

Kemer'de Esnaf Protestosu

AA - Güncel
Kemer'de Esnaf Protestosu

Antalya'nın Kemer ilçesinde bir grup esnaf, turizmde yaşanan durgunluktan olumsuz etkilendiklerini belirterek, basın açıklaması yaptı.

Antalya'nın Kemer ilçesinde bir grup esnaf, turizmde yaşanan durgunluktan olumsuz etkilendiklerini belirterek, basın açıklaması yaptı.

Kemer Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan Kemer Esnaf Sanatkarlar Odası'na kayıtlı yaklaşık bir grup esnaf, turizmde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklama yapan Bolat Ünsal, Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası Antalya turizminin etkilediğini belirterek, en fazla etkilenen bölgenin Kemer olduğunu söyledi.

Ünsal, esnafın kısa ve uzun vadede beklentilerini anlatarak, açıklamasında şunları kaydetti:

"Küçük esnafın tüm vergi borçları, SGK ve kredi borçları, 2B borçları bir yıl ertelensin. Esnafa iki yıl ödemesiz sıfır faizli krediler verilsin. Geçmiş dönem borçları bir yıl ertelensin ve yeniden yapılandırılsın. Uzun vadede ise ticari alanlar dondurulsun. Yeni turizm politikası yapılsın. Yatak sayısı dondurulsun. Her şey dahil sistemine yeni çözüm getirilmeli. Turizm bölgelerindeki esnafa, kişisel gelişim, iletişim ve mesleki eğitim zorunluluğu getirilmeli."

AA / Güncel

Bolat Ünsal Antalya Rusya Ekonomi Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title