Haberler

Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de SADAT binasına gitti: Seçimin güvenliği sarsılırsa sorumlusu burasıdır

Güncelleme:

Daha önce TÜİK, MEB ve Et ve Süt Kurumu binaları önüne giderek açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün de SADAT'a gitti. Burada bir açıklama yapan CHP lideri, "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Seçimin güvenliği sarsılırsa sorumlusu burasıdır. Buraya geldik kendilerinden bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar." dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda olağanüstü MYK toplantısı düzenledi. Bu toplantı sonrası il binasından ziyaretler gerçekleştirmek için ayrılan Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü'nde bulunan Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ( Sadat ) önüne geldi.

"SADAT PARAMİLİTER BİR KURULUŞTUR"

Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan'ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var" ifadelerini kullandı.

"BURASI TERÖRİST YETİŞTİREN BİR KURULUŞ"

Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tedhiş. Arapça 'terör' 'tedhiş' olarak tanımlanıyor, Türkçesi de 'terör'. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren de bir kuruluş. Dolayısıyla eğer bugün Türkiye'de milyonlarca insan varsa ve Suriye'den gelmişlerse bunların buraya gelişlerinde en büyük rolü oynayan da SADAT'tır. Erdoğan'a sormak isterim, sen bu kuruluşu niçin danışman yaptın ve hangi gerekçeyle çalıştın?

"SEÇİMİN GÜVENLİĞİNİ SARSACAK HER ŞEYDEN BURASI SORUMLUDUR"

Şunu herkesin bilmesini isterim, CHP demokratik yollarla bu ülkede seçimin yapması için her türlü çabayı gösterecektir. SADAT gibi kuruluşlar kim olursa olsun, seçimi gölgeleyecek seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray'dır. Bunu bütün halkımıza ifade ediyorum.

"BURAYA GELİP BİLGİ ALMAK İSTEDİK"

Biz Cumhuriyet Halk Partisi'yiz, biz Kuvay-i Milliyeciyiz. Biz SADAT'cılardan öyle tedhişcilerden korkacak kişiler değiliz. Korkanlar kapılarını açmayanlardır. Buraya geldik kendilerinden bilgi almak istedik ama korkularından yuvalarına sığındılar. O yuva onları kurtarmaz. Biz bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getirene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

"KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK"

Buraya CHP'li kadın milletvekillerim de dahil olmak üzere çok sayıda milletvekillerimle geldik. Bakın basına bu olayı vermek istemedik. Kişileri de rencide etmek istemedik. Yani, sağlıklı tutarlı bir anlayışla geliyoruz, size soru sormak istiyoruz. Ne yapıyorsunuz bunun bilgisini almak istiyoruz. Kim size destek veriyor, kaynaklarınız nedir, paralarınız nedir, nerelerden sağlanıyorsunuz, kaç kişiyi sabotaj yapmak üzere yetiştirdiniz, kaç teröristi yetiştirdiniz, bu teröristler/sabotajcılar şu an nerede? Bunları öğrenmek istedik ama korkudan kapılarını kapattılar. Korkunun ecele faydası yok, Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi var!'"

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu SADAT Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş MHP'li vekilin ismini verdi: Kiralık katilin Bolu'da gizlendiğine dair kuvvetli şüphe var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Bakmadan Geçme

Kanser tedavisi gören Fatma Karanfil öldü mü? Fatma Karanfil kimdir, kaç yaşında, eşi kim? YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024?
Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanacağını öğrenince cezaevinde intihar etti

500

Yorumlar (12)

ahmet örnek :

ankaradan istanbula adalet yürüyüşü,belediye seçimlernde ezici üstünlük,millet ittifakının kurucusu olma,tüik,meb,et ve süt kurumu ayarlarındn sonra şimdide sadat vallahi feci bir muhalefet var kim diyor muhalefet yok diye .

208
71
yanıtYanıtla
Osman Tokgonul:

Ahmet kardeş, az kaldı . Bunlara öyle güzel ayar verilecek ki ( Buna adalet de dahil ) kendileri de teşekkür edecek ve meğer bunlar bizi kandırmış , Allah affetsin diyecekler . 2023 uzak değil .

yanıt8
yanıt11
Hacı Şembeki:

Kimden akıl aldı da , yine kimin adına hedef gösteriyor..Adrese teslim Eylem...zamlar ,ekonomik kriz, enflasyon, tarım....binlerce sorun için çözümler üzerinden iktidarı hedef alarak siyaset üretmenin gerekir...Bunlar ne şimdi....

53
86
yanıtYanıtla
Hakan Davarcı:

Sasirtici ama guzel hareketler. Muhalefet gibi davranmaya basladiniz sonunda

41
52
yanıtYanıtla
Mehmet Doğan:

Hem güvenilir değil terörist yetiştiren bir kurum diyeceksin hem de bilgi almaya geldim diyeceksin, komedi de her gün zirve yeniliyor.

66
23
yanıtYanıtla
Ercan Sevinc:

Yani diyor ki biz zaten kazanamayacaz şimdiden kılıf uyduralim her yere çamur atalım

46
29
yanıtYanıtla
Fatihan:

Kemal bey bizim bir derneğimiz var...nizami , kurallara uyan bir kurulustur...buraya da gelin güzel reklamınız olur...demedi demeyin...sarayın mahalle teşkilatlanması dersiniz ve ordan yürürsünüz

30
17
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Bu iddialara ne cevap verileceğini bilmek isteriz

29
16
yanıtYanıtla
Ibrahim güçlü:

Muhalefet nedir bilmeyen çözüm üretmek yerine bir yerleri karalamak işte sonuçlar orada geçmişini unutmaya bir millet olarak senin zamanında devrimci diye Andırın gezmisleri asan sen değilmisin bunları solcular unutmuyor

3
1
yanıtYanıtla
Kılıç Kemal:

Sadat a. Gidip terörist yetiştiriyor diyeceğine hdp önüne git dağa kaldirdiklari çocukların hesabını sor m terörist yetiştiren kim biliyor ama işine gelmiyor.

3
0
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title