Haberler

Kayseri CHP'li Arık: 14 Maddelik Bildirgemiz, İpe Un Sermek İçin Değil

Abone Ol

CHP'li Arık: 14 maddelik bildirgemiz, ipe un sermek için değil CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il teşkilatının bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "Biz çözümün yanında olacağız. 14 maddelik bildirgemiz, ipe un sermek için değil, hükümeti kurmayalım diye değil, ülkenin yararına ve menfaatinedir" dedi.

CHP'li Arık: 14 maddelik bildirgemiz, ipe un sermek için değil

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, parti il teşkilatının bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "Biz çözümün yanında olacağız. 14 maddelik bildirgemiz, ipe un sermek için değil, hükümeti kurmayalım diye değil, ülkenin yararına ve menfaatinedir" dedi.

Parti binasında yapılan bayramlaşmaya, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Ali Paşa Tan, İl Başkanı Mustafa Ayan ve partililer katıldı. Hükümet kurma görüşmelerinin devam ettiğini belirten CHP Kayseri Milletvekili Arık, şöyle dedi: "Bayramın ülkemize, dünyamıza ve İslam alemine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yanı başımızda akan kanın, gözyaşının dinmesini istiyorum. Hükümet görüşmeleri devam ediyor. Dönem dönem ben de sayın genel başkan ve yöneticilerimizle görüşüyoruz; Nasıl gidiyor, ne durumdayız diye. CHP olarak, çözümün yanında olacağız. Çözümsüzlüğün yanında değil. 14 maddelik bildirgemiz var. Bunlardan taviz vermeden hükümeti kurma taraftarıyız. Tabii ki bu 14 madde, işi yokuşa sürmek ipe un sermek, hükümeti kurmayalım diye değil, ülkenin yararına ve menfaatine olan şeyler."

Parlamento aritmetiğinin, CHP'nin içinde bulunduğu bir iktidarı gösterdiğini ifade eden İl Başkanı Ayan ise, şunları söyledi: "7 Haziran seçimlerini gördük. Parlamentoda hükümet kurma çalışmaları var. İnşallah önümüzdeki günlerde partimizin de içinde bulunduğu bir iktidarı da, ki parlamento aritmetiği bunu gösteriyor. Onurlu, dik duruşumuzla, geçmişten beri gelen taleplerimizle, hırsıza ve namussuza hesap sorabileceğimiz bir biçimde, güçte ve pozisyonda olmak koşuluyla ve eğer iktidar olursak, temsil ettiğimiz bakanlıklarda halkımıza, işçimize, emeklimize, memurumuza, çiftçimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek koşuluyla ve dünyayı saran Müslümanların birbirini öldürdüğü bir İslami iç savaşı da, yok etmek amacıyla bu iktidarda olmak inşallah dileğimiz ve temennimizdir."

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ali Paşa Tan Mustafa Ayan Çetin Arık Kayseri Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Eltilerin Savaşı filmi oyuncuları kim? Eltilerin Savaşı filmi konusu, oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı filmi konusu nedir? Eltilerin Savaşı oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı nerede çekildi? Eltilerin Savaşı konusu ne, oyuncuları kimler? Eltilerin Savaşı ne zaman, hangi kanalda? Güneş delindi mi? Güneş yüzeyindeki kara delik nedir, Dünya'ya zararı var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi!
title