Haber : Kanada'da Noel Baba Yürüyüşü Yapıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Kanada'da Noel Baba Yürüyüşü Yapıldı

 - Güncelleme:
Kanada'da Noel Baba Yürüyüşü Yapıldı

Kanada Toronto'da geleneksel Santa Claus Parade adlı Noel Baba Yürüyüşünün bu yıl 109. su binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Kanada'nın Toronto kentinde Santa Claus Parade adlı Noel Baba Yürüyüşü'nün bu yıl 109'uncusu gerçekleştirildi.

Ülkenin birçok kentinde bir asrı aşkın süredir her yıl aralıksız düzenlenen Noel Baba Yürüyüşü için şehir merkezindeki birçok yolun trafiğe kapatılması nedeniyle yollar adeta piknik alanına döndü.

Toronto'da yazdan kalma ılıman bir havanın da etkisiyle sabah saatlerinden itibaren sokaklara çıkan vatandaşlar, cadde kenarlarına battaniyelerini serip, Noel Baba'nın gelişini bekledi. Trafiğe kapalı yolları oyun alanları haline getiren aileler, çocuklarıyla yola resimler yaptılar, dileklerini yazdılar.

-Belediye Başkanı Ford katılmadı-

Şehir merkezindeki University Avenü'de Toronto polisinin geçişi ile başlayan yürüyüşe, uyuşturucu kullandığı yönünde iddiaların ortaya atıldığı Toronto Belediye Başkanı Rob Ford katılmadı.

Saatlerce süren Santa Claus Parade'e, Toronto'nun yanı sıra çevre şehirlerden üniversite öğrencileri ve dernekler de katıldı.

Bu arada bir grup öğrenci, Toronto'da yaşayan farklı milletlerden insanları temsilen, birçok ülkenin bayrağı ile yürüdü. Bir Tayvanlı öğrenci de Türk bayrağı taşıdı.

Kortejin en sonunda yer alan Noel Baba ise halkı, "Florida'daydım. Orası çok sıcaktı" diyerek selamladı. Torontolulara "Merry Christmas" diyen Noel Baba, yardımcıları aracılığıyla da halktan dilek zarflarını topladı. - Kanada

AA / Güncel

Santa Claus Toronto Kanada Ford Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title