Haber : Kahramanmaraş'ta Hayvanat Bahçesinde Eylem - Haberler

Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta Hayvanat Bahçesinde Eylem

Kahramanmaraş'ta Hayvanat Bahçesinde Eylem

Kahramanmaraş'ta hayvanat bahçesinde eylem Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, hayvanların kötü muamele gördüğünü öne sürdükleri Kahramanmaraş'taki özel bir hayvanat bahçesine inceleme amacıyla girmek istedi.

Kahramanmaraş'ta hayvanat bahçesinde eylem

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, hayvanların kötü muamele gördüğünü öne sürdükleri Kahramanmaraş'taki özel bir hayvanat bahçesine inceleme amacıyla girmek istedi. Tadilat olduğu gerekçesiyle içeriye alınmayan hayvan severler, yere uzanarak eylem yaptı.

Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Edip Paçal'ın da aralarında bulunduğu 25 kentten gelen 50 kişilik hayvan hakları savunucu, akşam saatlerinde Üngüt Mahallesi'ndeki özel bir hayvanat bahçesinin girişinde toplandı. Bahçedeki hayvanların kendilerine gelen ihbarlar doğrultusunda kötü muamele gördüğünü ileri süren grup, inceleme amacıyla içeriye girmek istedi. Tadilat odluğu gerekçesiyle girişlerine izin verilmeyen hayvan severler ile görevliler arasında gerginlik yaşandı. Hayvan hakları savunucuları, yaşanan gerginlik üzerine kapının önünde yere uzanarak eylem yaptı.

HAYTAP Başkanı Edip Paçal, söz konusu hayvanat bahçesiyle ilgili kendilerine çok sayıda ihbar geldiğini ve bu amaçla inceleme yapmak istediklerini belirterek, "HAYTAP olarak bu konudaki mücadelemizi başından sonuna kadar göstereceğiz. Yasal yollardan, medeni bir şekilde biz burada bu hayvanların daha sağlıklı ortamlara götürülmesi konusunda devletin yasal kurumlarına anlatacağız. Buradaki koşulların çok kötü olduğunu biliyoruz. İhbarları yerinde görmek için geldik" dedi.

Hayvan hakları savunucuları, bir süre alkışlı protesto gösterisi yaptıktan sonra hayvanat bahçesi önünden ayrıldı.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hayvan Hakları Federasyonu Kahramanmaraş Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title