Haberi Paylaş

Kafede Çalışan Personelin Tamamına Manikür Uygulanıyor

Kafede Çalışan Personelin Tamamına Manikür Uygulanıyor

ANKARA'da bir kafeteryada çalışan 55 personelin tamamına 'ustanın 5 parmağı, garsonun başparmağı tabaktan eksik olmaz' sözünden esinlenerek daha sağlıklı hizmet sunmaları için haftada bir gün manikür ve ellerine cilt bakımı uygulanıyor.

Güncel Haberleri

ANKARA'da bir kafeteryada çalışan 55 personelin tamamına 'ustanın 5 parmağı, garsonun başparmağı tabaktan eksik olmaz' sözünden esinlenerek daha sağlıklı hizmet sunmaları için haftada bir gün manikür ve ellerine cilt bakımı uygulanıyor.

Ankara'nın en kalabalık semtlerinden Kızılay'da bulunan Kahramanlar İşmerkezinde yaklaşık 2 yıldır faaliyet gösteren 'Moda Cafe'nin sahibi Nizamettin Ölmez, çalışan personelin daha sağlıklı ve temiz hizmet sunması amacıyla farklı bir çalışma başlattı. 'Ustanın 5 parmağı garsonun başparmağı tabaktan eksik olmaz' sözünden esinlendiklerini söyleyen kafeterya sahibi Ölmez, personeli için iş yerine her hafta düzenli olarak güzellik uzmanı çağırıyor. Yaklaşık 6 aydır kafeteryaya gelen güzellik uzmanı Selvi Doğan aralarında erkek çalışanların da bulunduğu 55 personelin tamamına manikür ve el cilt bakımı uyguluyor. İlk başlarda büyük şaşkınlık yaşayan erkek personellerin daha sonra bu duruma alıştıkları belirtildi.

'SUNUMDA EL ÇOK ÖNEMLİ'

İşletme sahiplerinden Savaş Orhan Gazi, kafeteryanın yaklaşık 2 yıldır Kızılay'da hizmet verdiğini belirterek, "Hijyen ve kalite bizim olmazsa olmazımızdır ve bu anlayışla hizmet veriyoruz" dedi. Gazi, "Hep derlerdi ki, 'ustanın 5 parmağı garsonun başparmağı tabaktan eksik olmaz' Sunumda el bakımı çok önemli. Çünkü her şey el ile temas halinde. Temiz bir el ile tabağı götürdüğünüzü düşünün ya da tırnaklar kirli veya el yüzeyindeki derinin çatlak bakımsız olan birinin tabağı götürdüğünü düşünün. Yemek ne kadar güzel olursa olsun, sunum iyi değilse müşteri memnuniyetini kaybedersiniz. Her hafta bir güzellik uzmanı arkadaşımız gelip burada çalışanlarımıza bakım yapıyor" diye konuştu.

'ERKEK ÇALIŞANLARIMIZ DA ALIŞTI'

İşletme Müdürü Hasan Doğan, işletme kurallarının güler yüz ve hijyen olduğunu vurgulayarak, "Bizde 55 personel var. Bu arkadaşlarımızın periyodik olarak her hafta tırnak ve cilt bakımlarını bir güzellik uzmana yaptırıyoruz. Tabi kadın çalışanlarımız alışık olduğu için fazla tepki göstermedi, erkek çalışanlarımız da birinci ve ikinci periyottan sonra onlar alışmaya başladı" dedi.

ÇALIŞANLAR ÖNCE ŞAŞIRDI, SONRA MEMNUN KALDI

Kafeteryada garson olarak çalışan Emir Can Aydoğdu, manikür uygulamasıyla ilgili, "Hijyen için ellerimizi tırnaklarımızı temizlettiriyoruz. Hem müşterimiz hem kendimiz açısından bu durumdan çok memnunuz. İlk duyunca herkes gibi şaşırdım. Daha sonra da erkek arkadaşlar olarak bu duruma alıştık" şeklinde konuştu.

Kafeteryanın mutfak şefi Yusuf Murat ise, 20 yıldır bu sektörde olduğunu ve daha önce çalıştığı iş yerlerinde böyle bir uygulama ile karşılaşmadığını söyleyerek, "Müşterilerimize daha iyi hizmet verirken bizlerde çok mutlu oluyoruz" dedi.

20 yıldır güzellik uzmanı olarak çalışan Selvi Doğan da, ilk defa bir işletmeye giderek bu tür bir hizmeti verdiğini kaydetti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-İşletmeden görüntü

-Çalışanlardan görüntü

-Savaş Orhan Gazi ile röp.

-İşletme Müdürü Hasan Doğan ile röp.

-Çalışanlar ile röp.

-Çalışanlara manikür pedikür uygulanması

-Güzellik uzman ile röp.

-Detay

Haber-Kamera: Mustafa TURAPOĞLU-Kaan ULU/ANKARA,

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title