Haber : Jandarmadan Vatandaşlara Seminer - Haberler

Haberi Paylaş

Jandarmadan Vatandaşlara Seminer

Jandarmadan Vatandaşlara Seminer

Van'ın Edremit ilçesine bağlı Köprüler Mahallesi'nde İlçe Jandarma Komutanlığınca "olay yeri" ve "kış tedbirleri" konulu seminer düzenlendi.

Van'ın Edremit ilçesine bağlı Köprüler Mahallesi'nde İlçe Jandarma Komutanlığınca "olay yeri" ve "kış tedbirleri" konulu seminer düzenlendi.

Mahallenin taziye evinde toplanan vatandaşlara, Edremit İlçe Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme ve Araştırma ekipleri tarafından herhangi bir olay karşısında yapılması ve yapılmaması gerekenlerler ve kış mevsiminde ortaya çıkan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı alınması gereken tedbirler ile genel olarak uyulması gereken kuralları anlattı.

Muhtar Yusuf Bilgin, yaptığı açıklamada, mahallelerinde ilk kez böyle bir eğitim verildiğini ve seminerin çok verimli geçtiğini kaydetti.

Özellikle vatandaşların olası durumlarda, olaylara nasıl yaklaşması gerektiği konusunda önemli bilgilerin paylaşıldığını ifade eden Bilgin, şunları söyledi·:

"Bu tür seminer ve eğitimlerin daha sıklıkla verilmesi vatandaşlarımızın daha da bilinçli olmasını sağlayacaktır. Yaklaşık 2 saatlik bir seminer oldu ama vatandaşlarımıza çok fayda sağladı. Özellikle kış mevsimi ile herkes sobalarını kurdu. Bu doğrultuda paylaşılan bilgiler de vatandaşların soba zehirlenmesine karşı alacağı tedbirleri hatırlatmış oldu. Seminere katılan mahalleli burada öğrendiklerini gidip evinde aile fertlerine anlatacak. Seminerin düzenlenmesini sağlayan İlçe Jandarma Komutanlığımıza çok teşekkür ederim."

AA / Güncel

Yusuf Bilgin Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title