Haberler

İzmir-"İftarlık Gazoz" İzmir'de Özel Gösterimde

Güncel Haberler

Yüksel Aksu'nun yazıp yönettiği, başrolünde Cem Yılmaz'ın oynadığı 'İftarlık Gazozö filmi İzmir özel gösterimi Mavibahçe Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yüksel Aksu'nun yazıp yönettiği, başrolünde Cem Yılmaz'ın oynadığı 'İftarlık Gazozö filmi İzmir özel gösterimi Mavibahçe Alışveriş Merkezi'nde gerçekleştirildi.

İftarlık Gazoz filminin Gösterime Yönetmen Yüksel Aksu, yapımcılardan Elif Dağdeviren, başrol oyuncuları Cem Yılmaz ile küçük oyuncu Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Yılmaz Bayraktar, Yiğit Dölen, Osman Bayar gibi isimlerin yanısıra Dondurmak Gaymak filminin ardından Çocuklar Duymasın Dizisinin Egeli Halası olarak ekranlarda boy gösteren Gülnihal Demir'de gösterimde yer aldı.

Kendisinin oymamasına karşın filmde oğlu, gelini ve torununun görev aldığını söyleyen Demir, olağanüstü bir film olduğunu, Cem Yılmaz'ında dünya tatlısı olduğunu belirtti.

Esnafı oynayan Yiğit Dölen, gündemi sarsacak bir film olduğunu, filmde okul müdürünü oynayan Osman Bayar ise birçok dizi de ve filmde görev aldığını belirterek filmde herkesin yaşantısından bir kesiti bulacağını, hem gülüneceğini, hem ağlanacağını söyledi. Yüksel Aksu'nun 4x4 değil, 8x8'lik biri, Cem Yılmaz'ın bir Marka olduğunu ifade etti.

Senarist- Yönetmen Yüksel Aksu ise esprilerle dolu konuşmasında yarı İzmirli olduğunu söyleyerek, " Bana kendi sahamda gol yedirmeyin, öbek öbek, aşiret aşiret sinemaya gidin. Ege'nin ne kadar pinti olduğunu biliyorum ama, bu gün, bu filmde keseyi açacak. Tek tek takip edeceğim. Öteki türlü Kordon'da sürekli veresiye bira içerim ve olan size olur haberiniz olsun" dedi.

Hayatı gazoz makinesi başında geçen bir ustayı canlandırdığı karakteri için vücut dili ve duruşları da dahil olmak üzere incelemeler yaparak, canlandırdığı Cibar Kemal'i ete kemiğe büründüren Cem Yılmaz ise espri bombardımanını devam ederek, "veresiye diye bir şeyi ilk defa duyduğunu belirtirken, verdikleri destek için se teşekkür etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Elif Dağdeviren Gülnihal Demir Cem Yılmaz Politika Güncel Haberler

title