Haberler

İyilik için sanat derneği üyelerinden fotoğraf sanatçısı Ani Çelik Arevyan'a ziyaret

Güncelleme:

İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, her hafta gerçekleştirdikleri "Sanat Buluşmaları"nın 210.'sunda, fotoğraf sanatçısı Ani Çelik Arevyan'ı Nişantaşı'ndaki studiosunda ziyaret etti.

Dernek üyeleri Selin Bozkurt, Nermin Aşçıoğlu, Arzu Küfündür, Zeliha Kavuncu, Sima Kavuncu, Şeyda Ertem, Hakan Kürklü ve Zeynep Gül Uzunkaya'nın katıldığı ziyarette, sanatçıyla fotoğraf sanatı ve çalışmaları üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

İstanbul'da 1961 yılında doğan sanatçı, fotoğraf çalışmalarına 1985 yılında başladı. İlk kişisel sergisini 1993 yılında İstanbul Kadın Eserleri Kütüphanesi'nde açtı. Sanatçının Galeri Nev İstanbul'daki solo sergileri arasında "Yaşam ve Ölüm Arasında" (1998), " Sokağa Çıktım" (2010) ve "Bu Dünyaya Ait İzler" (2014) bulunuyor. "Göründüğü Gibi Değil" isimli kişisel sergisi 2010 yılında İstanbul Modern Sanat Müzesi'nde gerçekleşti.Son olarak "Olduğu Gibi" adlı kapsamlı solo sergisini 2018 'de Galata Rum Okulu'nda açtı.

Katıldığı grup sergileri arasında 2017"Protocinema" For Rent, For Sale, "İstanbul Modern-Bahreyn" (Bahreyn Ulusal Müzesi, 2013), "Seni Seviyorum İstanbul/Dostlar" (Üç Horan Kilisesi Naregyan, İstanbul, 2011), "2. Barış Kültürü için Uluslararası Forum-2nd International Forum for a Culture of Peace" (Rodos, 2000), "İstanbul Regards Croisés-İstanbul Farklı Bakışlar" (Sipa Press, Paris, 1999) sayılabilir.

Arevyan, 1990 yılında Kodak Profesyonel Avrupa Ödülün'de Türkiye Birinciliğini kazandı ve Fransa'nın Arles kentinde Türkiye'yi temsil etti. 2000 yılında Pamukbank Fotoğraf ödülünü kazandı. Arevyan'ın eserlerinin yer aldığı kamusal ve özel koleksiyonlar arasında Bibliotheque National de France, İstanbul Modern Sanat Müzesi ve birçok özel koleksiyonlar bulunuyor.

Kaynak: Bültenler / Güncel

İstanbul Modern Selin Bozkurt İstanbul Güncel Haberler

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Ziyarete damga vuran an! Özel Harekat Başkanı, Devlet Bahçeli'nin elini öptü

Bakmadan Geçme

2024 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Lisans Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri puan ve sıralama açıklandı mı? J.D. Vance kimdir? Trump'ın başkan yardımcısı adayı James David Vance kaç yaşında ve ne iş yapıyor? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Teklif meclisten geçti mi? Bugün (16 Temmuz) hava nasıl olacak? İstanbul'da yağmur yağacak mı? Meteoroloji il il hava durumu tahminleri! POLİSLİK TYT mi, AYT mi? PMYO puanı kaç? PMYO için kaç puan gerekli? Cenk Tosun Fenerbahçe'de! Cenk Tosun İstanbul'a geldi mi? Sağlık kontrolünden geçti mi? YÖK ATLAS neden açılmıyor? YÖK Atlas sorgulama ekranı (https://yokatlas.yok.gov.tr/) Az önce deprem mi oldu? 16 Temmuz en son depremler kaç şiddetinde oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD deprem listesi! YKS TABAN PUANLARI 2024 | YÖK ATLAS 2 ve 4 yıllık üniversite puan ve başarı sıralaması sorgulama ekranı! 16 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? ÖSYM YKS TERCİH KILAVUZU | Üniversite kontenjanlarına nereden bakılır? Üniversite puanları belli oldu mu? YKS'de kaç kişi birinci oldu? 2024 YKS'ye kaç kişi girdi? YKS TERCİH KILAVUZU 2024! TYT- AYT tercih kılavuzu yayınlandı mı? YKS sonuçları sorgulama ekranı! Emeklilik maaş zammı farkı ne zaman yatacak? SSK/ BAĞ-KUR emekli maaşı zam farkı ödeme tarihi belli mi? YKS SONUÇLARI GÖRÜNTÜLEME EKRANI: https://sonuc.osym.gov.tr
Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title